X


Ünlü Milyarderden XRP Fiyatı Hakkında Kritik Açıklama: Davada Anlaşma mı Geliyor?

Novogratz, artan XRP fiyatını yorumladı!
15:51
11 Nisan 2021

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, son dönemde ciddi bir artış yaşayan XRP fiyatı hakkında açıklamalarda bulundu. XRP fiyatı kısa sürede %150 arttı ve Ripple’ın devam eden davası ile ilgili buna dayalı yorumlar yapılabilmekte. Birçok yatırımcı fiyatın artmasını davadaki olumlu gelişmelere bağlıyor.

XRP Rallisi ve Ripple Hisseleri Arasındaki Fark Büyüdü

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ise konu hakkında yaptığı açıklamada XRP’nin bu rallisinin yine dava ile ilgili gelişmelere bağlı olduğunu belirtti. Ripple’ın yakında davada anlaşma elde edebileceği beklentisinin bu fiyat yükselişini sağladığını belirten Novogratz, XRP yatırımcılarının dikkatini çekti.

Mike Novogratz bu yorumuna ek olarak XRP’nin fiyatı ile ikincil piyasalarda işlem gören Ripple hisselerinin toplam değerini karşılaştırdı. Şu an için Ripple’ın sahip olduğu kilitli XRP’lerin toplam değeri artan fiyat ile beraber 70 milyar doların üzerine çıktı. Ripple’ın ikincil piyasalarda işlem gören hisselerinin toplam değeri ise 2 ila 3 milyar dolar arasında bir seviyede geziniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP Fiyatının Yükselişi Şüpheli mi?

Novogratz, bir fiyatın yanlış olduğunu belirtti ve şu an piyasanın kritik bir ikilem yaşadığını vurguladı. XRP fiyatının davada anlaşma sağlanacağı beklentisi ile artıyor olması durumunda Ripple hisselerinin çılgınlık derecesinde ucuz olduğunu belirten Novogratz, eğer bu durum gerçek değilse de token fiyatının çok pahalı olduğunu ifade etti. Novogratz aslında burada bir uyuşmazlık olduğunu ve yatırımcıların mağdur duruma düşebileceğini belirtti.

Novogratz’ın tweetine yorum yapan ve XRP ekosisteminin önemli isimlerinden olan blockchain araştırmacısı Leonidas Hadjiloizou ise Ripple’ın cüzdanlarındaki XRP’lerin toplam değerinin o kadar olmadığını ve durumlarının farklı olduğunu ifade etti. Leonidas, 62 milyar dolarlık XRP’nin kilitli olduğuna dikkat çekti.

“SEC Davasında Anlaşmaya Ulaşılmış Olabilir”

Blockchain araştırmacısına göre bu duruma ek olarak XRP satışları aslında SEC tarafından saldırılan asıl konuydu ve piyasa henüz Ripple’ın XRP’lerini fiyatlamadı. Davanın kaybedilmesi, kilitli olan XRP’lerin ve Ripple’ın XRP satma hakkının rafa kaldırılması anlamına geliyor. Leonidas da buna vurgu yaparak aslında iki fiyat arasındaki farkın sebebinin bu olduğunu vurguladı.

Ünlü avukat Stephen Palley ise birisinin SEC davası hakkında içeriden bilgiye sahip olabileceğini ima ederek şüpheleri Ripple’ın üzerine çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar