Ünlü Kripto Analisti Ethereum İçin Zaman Verdi: Hedef 3000 Dolar!

20:15
28 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatte %2,8 düştü ancak varlık hala 1.500 dolar bölgesini koruyormuş gibi görünüyor. Yazım saatine göre, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi 1.550 dolardan işlem görüyor ve son yedi günde %17,5 artış gösterdi.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin birkaç hafta önce yaşadığı “birleşme sonrası çöküş”, “tüm altcoin’lerin liderinin tekrar zirveye çıkmasına yardımcı oldu. Bu zorlu dönem Ethereum’un 1.300 ve 1.400 dolar seviyelerini korumak ve aşmak için mücadele etmesiyle geçti.

Ethereum Gelecek Yıl 3.000 Doları Hedefliyor

Kripto piyasasının son birkaç gündür yaşadığı yükseliş, ETH’nin uzun süreli düşüş eğiliminden çıkmasına yardımcı olsa da, hala 2021’de aynı zamanda olduğu seviyeye yakın değil. 10 Kasım 2021’de Ethereum, rakibi Bitcoin ile birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmış ve ETH 4.878,26 dolara gelmişti. Ancak varlık, yavaş ama istikrarlı bir şekilde düşüşe geçerek ATH değerinin %69’unu kaybettiğinden bu pozisyonunu koruyamadı.

Ancak köklü bir kripto yatırımcısı ve analisti olan Kaleo’ya göre, tarihsel fiyat hareketlerine dayanarak, ETH’nin önümüzdeki yıl 3.000 dolar bariyerini aşması için iyi bir şans var. Kaleo, varlığın hala zorlu bir süreçten geçmesine rağmen böyle bir gelişmenin mantıklı olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti.

Aylardır ilk kez, dijital varlık yukarı yönlü bir trend çizgisi sergiliyor ve özellikle “düşük bölgelerinde” dalgalanmalarını yönetmede büyük başarı gösteriyor. Ethereum’un 1.500 dolar fiyat aralığını en son aşabildiği zaman, büyük bir ağ yükseltmesi gerçekleştikten sonra bile kontrolsüz bir düşüşle geri çekilmesinden önce gelen 15 Eylül tarihindeydi.

Ethereum Birleşmeden Sonra Bile Neden Düştü?

Altcoin son birkaç gün içinde yükselişe geçse bile, geniş kripto alanındaki pek çok katılımcı, çok konuşulan birleştirme güncellemesinden sonra neyin ters gittiğini merak ediyor. Öncelikle, blok zincirindeki bu devasa gelişme, kısa bir süre içinde hissedilebilecek, görülebilecek ya da ölçülebilecek bir etki değil, uzun vadeli bir etki yaratacak şekilde tasarlandı. Ethereum’un, tıpkı diğer kripto paralar gibi, enflasyon ve faiz oranı artışları gibi büyük piyasa güçlerinden büyük ölçüde etkilendiğini unutmamak da önemli.

Kripto varlıklara daha fazla kısıtlama getirilmesi tehdidi de fiyatları etkilemekte çünkü yatırımcılar, kripto para birimlerinin tam merkeziyetsizliği ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu gibi düzenleyici kurumların müdahaleleriyle tehlikeye girdiğinde iki kez düşünme eğiliminde olur.

ETH’nin son fiyat artışının da Merge güncellemesine bağlanıp bağlanamayacağı henüz belli değil, ancak uzmanlar bu gelişmenin sonuçlarının daha geniş kripto çevrelerince henüz görülmediğini ve hissedilmediğini söylüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar