Ünlü İsimden Bitcoin’de “Yükseliş Sahteydi” Vurgusu: Herkesin Başına Gelebilir

Yatırım şirketi ARK Invest'in eski lider kripto para analisti ve kripto para meraklısı Chris Burniske, kripto para piyasalarının mevcut durumu hakkında son görüşlerini paylaştı ve Bitcoin'deki son yükselişin sahte olduğunu belirtti.
16:00
25 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yatırım şirketi ARK Invest’in eski lider kripto para analisti ve kripto para meraklısı Chris Burniske, kripto para piyasalarının mevcut durumu hakkında son görüşlerini paylaştı.

“Yükseliş Sahteydi”

Burniske, haftalık Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) grafiklerini referans alarak, son haftalarda uzun süreli bir kapitülasyondan çıkarak toparlanan piyasaların hala uygun durumda olmadığı sonucuna vardı. Analiste göre, Bitcoin sadece 200 haftalık hareketli ortalamayı yakalamakla kaldı ve kritik seviyeyi geçemedi. Bununu bir sonucu olarak, kripto para piyasaları haftayı önemli bir dönüm noktasının altında kapatmış oldu.

Burniske, görünüşe göre sahte (fake) bir yükselişin yaşandığını, bu yükselişi durduracak sert bir yumruğun gelmek üzere olduğunu belirterek, kripto para piyasaları hakkındaki mevcut görüşlerini özetledi ve “İster ayı ister boğa olun, bu herkesin başına gelebilir” notunu düştü.

Piyasaları Hareketli Bir Hafta Bekliyor

Etkisi Tesla tarafından mükemmel şekilde gösterilen dev teknoloji şirketlerinin çeyreklik kazanç raporlarını açıklayacağı ve piyasaların Fed‘in kilit faiz kararını ve mevcut ekonomik durumun da açıklanacağı FOMC toplantısının yapılacağı haftaya girilmiş durumda. FOMC toplantısının ardından Perşembe günü ABD işgücü piyasası ve işsizlikle ilgili GSYİH verisi açıklanacak. Haftanın son önemli verisi ise Cuma günü açıklanacak olan tüketici duyarlılığı raporu olacak.

Geleneksel finans piyasalarından bağımsız hareket eden bir kripto para piyasaları görülüp görülmeyeceği henüz bilinmiyor, ancak korelasyon şu ana kadar olduğu gibi güçlü olacak olursa yatırımcıların açıklanacak bu tür veriler karşısında son derece dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar