X


Ünlü Fon Yöneticisinden Dikkat Çeken Bitcoin Açıklaması

Morgan Creek Digital kurucusundan umut veren Bitcoin açıklaması.
18:57
13 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in ilk piyasaya çıktığı yıldan bu yana kurumsal yatırımcıların ve büyük bankaların genel olarak kripto para piyasasına düşman oldukları biliniyor. Özellikle 2017 yılına kadar kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i görmezden geldiği ve bunun değersiz bir dolandırıcılık yapısı olduğunu düşündükleri vurgulanmaktaydı.

JP Morgan Chase’den Bitcoin Konusunda U Dönüşü

2017 yılında lider kripto para biriminin 20.000 doları bulması, Bitcoin’in tanınmasını sağladı. Sadece Bitcoin değil bütün kripto para birimleri artık kurumsal yatırımcıların ilgisini çekti. 2017 yılında Amerika’nın en büyük bankalarından olan JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon Bitcoin’in bir dolandırıcılık olduğunu ve eninde sonunda patlayacağını vurgulamıştı.

Geçen yılların sonunda ise JP Morgan’ın kripto para hizmeti vermeye başladığı görüldü. Banka geçtiğimiz yıl kendi kripto para birimi JPM Coin’i bile piyasaya sürdü. Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden birisi ise bunun bir işaret olduğunu ve büyük bankaların ciddi anlamda kripto para yatırımı yaptığını belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Morgan Creek Digital kurucusu Jason Williams, büyük bankaların devamlı olarak Bitcoin aldığını ifade etti.

Kurumsal kripto para yatırımının devamlı artması, tahmin edileceği gibi kripto para sektörü için oldukça olumlu bir gelişme.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar