Ünlü Avukat Yorumladı: Ripple Davasındaki Son Gelişme İle XRP Yatırımcılarını Ne Bekliyor?

Özet

  • Ripple davasında yeni gelişmeler yaşanıyor.
16:43
30 Mayıs 2021

Ripple ve SEC arasındaki yasal mücadele devam ederken SEC’nin özellikle son günlerde önemli adımlar attığı görüldü.

SEC, Kötü Yüzünü Gösterdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a ve XRP yatırımcılarına daha önceki günlerde “iyi yüzünü” göstermiş olabilir ve işler yavaş yavaş kızışıyor. Ripple’ın “adil yargılanma” talebi ve SEC’nin soruşturma yapmasına rağmen kendisine yanıt vermemesi iddiası, SEC’nin son iki adımı ile geçersiz kılınabilir.

SEC, Ripple’ın daha önce XRP hakkında danışmanlık hizmeti aldığını vurgulayarak aslında XRP’nin şüpheli durumundan haberdar olunduğunu ifade etti. Buna ek olarak SEC’nin daha önce açtığı 72 davaya göndermede bulunduğu ve bunların da lisanssız menkul kıymet satışından hüküm giyen kripto para projeleri ile ilgili olduğunu belirtmesi, durumu değiştirdi.

XRP Yatırımcıları Paniğe Kapıldı

XRP yatırımcıları şu an bu son iki hamle yüzünden umutlarını yitirmeye başladı. Özellikle Ripple’ın bu iddialara aynı sertlikte yanıt verememesi, umut kaybını hızlandırıyor. Ünlü bir avukat ise bu durumu yorumlayarak yatırımcılara bir nebze umut oldu.

Ripple ve SEC davasında XRP yatırımcılarının haklarını YouTube videoları ile savunmaya çalışan ünlü avukat Jeremy Hogan, SEC’nin son adımlarını yorumladı. Hogan, Ripple’ın yeni duruşmada olumsuz bir haber alabileceğini ve itirazının reddedileceğini düşünüyor. Buna rağmen SEC’nin daha önce Kik gibi kripto para projelerine karşı açtığı davalar ile Ripple davasının bazı yönlerden ayrıldığını belirten avukat, durumun bu kadar kolay olmadığını vurguladı.

Kik ve Ripple Davalarının Durumu

Kik davasına bakan Yargıç Hellerstein’in “teknoloji konusunda pek iyi olmadığını” ifade eden Hogan, bu sebeple aslında Kik’in davayı kaybettiğini vurguladı. Ripple davası ile Kik arasında benzerlikler olduğunu ancak davaya bakan kişinin en büyük fark olduğunu belirten avukat, Ripple’ın hala şansa sahip olduğunu düşünüyor.

Hogan, Ripple’ın şansının önümüzdeki duruşmaya bağlı olduğunu belirterek bunun aslında belirleyici olabileceğini de ifade etti.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar