X

Ünlü Analistten Bitcoin Yatırımcıları İçin İlaç Gibi Açıklama!

Bitcoin için yükseliş umutları hala devam ediyor.
21:53
6 Eylül 2020

Bitcoin fiyatı 12 Mart tarihinden Ağustos ayına kadar olan süreçte önemli bir yükseliş elde edip 12.400 dolara kadar çıksa da bu düşüş beklendiği gibi 20.000 dolar rekorunu getiremedi. Birçok yatırımcının hedefi 2020 yılı bitmeden 20.000 doları görmek olsa da şu an bu hedeften en az %100 uzağız.

Buna ek olarak Bitcoin’in Eylül ayının başından itibaren yaşadığı sert düşüş de 12.000 doların devamında 15.000 doların geleceğini düşünen analistlerin hayallerini suya düşürdü. Bitcoin fiyatı tam da yeni bir kırılma yaşanacağı beklentisini hazır etmişken 10.000 doların bile altına gerileyerek trendi tersine çevirdi.

BTC 288.000 Doları Görecek

Önde gelen bir kripto para analisti ise teknik analiz konusunda hiçbir şeyin bitmediğini ve her şeyin yeni başladığını belirtti. Analist, Peter McCormack ile yaptığı röportajda boğa beklentisini tekrarladı ve 288.000 dolarlık bir tahminde bulundu. PlanB, 288.000 dolarlık birim fiyat tahmininin aslında çok mütevazı bir tahmin olduğunu yineledi.

PlanB, bunun bir hayli mümkün olduğunu ifade ettikten sonra tek gereken şeyin Bitcoin için yeni bir boğa ve FOMO dönemi olduğunu belirtti.

Yukarıdaki tweet içerisinde de linkine erişilebilen konuşmasında Bitcoin’in stok-akış modelini ele alan analist, arz azaldıkça ve BTC alımı arttıkça, talebin fiyata rekor getireceğini ifade etti. Bunu uzun vadeli bir hedef olarak belirten PlanB, bu seviyelerin hala alım fırsatı olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar