X


Ünlü Analistten Bitcoin Tahmini: “500.000 Dolar Olabilir”

Popüler analist Twitter üzerinden Bitcoin'in fiyatında beklenen patlamanın ne zaman olacağına dair görüşlerini paylaştı.
14:20
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında uzman analist Plan B fiyat tahminlerinde bulundu. Yatırımcıların dört gözle beklediği boğa dönemi ne zaman?

500.000 Dolar Tahmini

Bitcoin’in “stock-to-flow” modelinin yaratıcısı Plan B takma adıyla bilinen analist, lider kripto para birimi hakkında görüşlerini Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı. Plan B, Bitcoin grafiklerinin eski bir S2F yörüngesine uyduğunu belirtti.

PlanB, Bitcoin’in fiyatı hakkında 100 bin dolar seviyelerinin yakın zaman içerisinde  “çok yüksek” bir tahmin olduğunu iddia ederek, S2F modelinin lider kripto para biriminin iki yıl içinde yaşayacağı ödül yarılanmasının ardından 500 bin dolarlık bir fiyata ulaşacağını öne sürdü.

“İstikrar Sağlandı”

Bununla birlikte kripto para birimi odaklı bir veri analiz şirketi olan Arcane Research, Bitcoin’in fiyatının art arda sekiz hafta boyunca aşağı yönde kaydığını ve tarihinde yeni bir kilometre taşını oluşturarak, fiyatlanma konusunda istikrara kavuştuğunu belirtti. Ayrıca veri analiz şirketi konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Son yedi gün boyunca, Bitcoin’in fiyatı 29.000 dolar ile 30.500 dolar arasında seyretti ve geçen hafta neredeyse 7 günlük volatilitenin yıllık en yüksek seviyelerine ulaştıktan sonra hareketliliğin yıl boyunca daha normal seviyelere düşmesini bekliyoruz.”

Arcane Research’den elde edilen verilerde, Bitcoin’in fiyatı 29 bin dolarlık destek seviyesinin altına düşerse 25.000 dolara kadar düşebilir. Ancak kripto para birimi yukarı yönde hareketlenirse, 30.500 dolarlık direnci ve ardından 35.000 dolarlık direnci kıracağı belirtiliyor.

Öte yandan göreceli volatilite Index’i (RVI) değerinin 50’nin üzerinde olduğu, bu durumun ise gelecekteki hareketliliğin kripto para biriminin fiyatını yukarı çekebileceği anlamına geldiği öne sürüldü.

Uzman analist kripto para piyasaları hakkında son olarak tweet’te şu ifadelere yer verdi:

“Piyasa, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksinin bile tek haneli düşük seviyelere gerilemesiyle korkunç bir pusun derinliklerinde olduğunu söyleyebilirim.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar