X

Ünlü Analistten Altcoin Yatırımcılarına Kritik Tavsiye!

Altcoin analisti, yatırımcıları olası bir rallide yapılacak hatalara karşı uyardı.
15:22
17 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatının bomboş bir düzlemde yükselişi altcoinlere de yaradı. Ancak altcoinlerin lider kripto para birimi Bitcoin kadar hızlı ve sert bir şekilde yükselemediği görülüyor. Özellikle Bitcoin piyasa hakimiyetinin 67 seviyelerine kadar gelmesi kesinlikle altcoinleri etkiledi ve birçok önde gelen kripto para 16 Aralık tarihindeki yükselişlerinden sonra yerlerinde saymakta.

Altcoin Rallisinde Dikkat Edilecekler

Bütün bunlara rağmen altcoin rallisinin Bitcoin’in koşusu yavaşladığında ve dominans gerilediğinde başlayacağı biliniyor. Lider kripto para birimi fırsat verdiğinde 2017 yılındaki gibi bir ralli görülebilir ve birçok altcoin 10x ila 20x arasında yükselişler sergileyebilir. Tabii ki altcoin rallisi hiç gelmeden sert bir düşüş yaşanması da mümkün.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bir kripto para analisti ise iki ihtimale karşı da yatırımcıları uyardı ve olası bir rekorda ne yapılması gerektiğini tek bir tweet ile duyurdu. Adından da anlaşılabileceği üzere bir altcoin yatırımcısı olan Altcoin Psycho, 2017 yılında kazancını realize etmediği için 7 haneli kazanç kaybı yaşadığını belirtti. Yani analist HODL edip uzun vadeli yatırım için beklerken yaşanan sert düşüşler, milyonlarca dolarlık  kazancını silip süpürmüş gibi gözüküyor.

Hangi Altcoinlere Yönelmeli?

Analistin altcoin  yatırımcılarına verdiği tavsiye ise “pump yapmamış coinler” bulup, bir anda alım yapıp kazanç elde ettikten sonra satış yapmak. “Çantanızla evlenmeyin” ifadesini kullanan analist, aslında altcoinlerin uzun vadeli yatırım için iyi olmadığını da vurguladı.

Tanınan başka bir kripto para analisti KING COBIE de benzer bir açıklama yaparak, zamanında bir altcoinden 5 milyon dolarlık alım yaptığını ve şu an bunun 25.000 dolar değerinde olduğunu vurguladı. Aslında 2017 yılında piyasada olan altcoinlerin birçoğuna bakıldığında bunu görmek mümkün.

Altcoin Fiyatları Hala Rekorun Çok Uzağında

Önde gelen altcoinlerden Ethereum bile 1.400 dolar seviyesinin çok altında. Bunun yanı sıra XRP de son aylarda elde ettiği yükselişe rağmen rekor seviyesi 3,30 doların bir hayli gerisinde. 2017 yılında parlayan birçok altcoin ise şimdi o rekor seviyelerinden neredeyse %90 geride.

Bitcoin fiyatının daha önceki haftalarda bir anda yaşadığı sert düşüşler en çok altcoinleri vurmuştu ve yine benzer durumlar yaşanabilir. Böyle durumlara karşı yatırımcıların ya stop emir girmeleri ya da belirli bir hedef bulup oraya geldikten sonra satış yapmaları faydalı olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar