X


Ünlü Analist Yatırım Yapılabilecek En İyi DeFi Projelerini Sıraladı! Az Biliniyor ve Çok Yeniler!

Ünlü analist bu DeFi projeleri için ciddi fiyatlamalar bekliyor.
23:07
25 Ağustos 2021

BitBoy Crypto kanalından Ben Armstrong son zamanlarda popülerliği artan DeFi pazarıyla ilgili önemli görüşler paylaştı. Büyüyen ekosistem içinde yatırım yapılabilecek cazip DeFi projelerini duyuran Ben Armstrong ciddi fiyatlamalar olacağını düşünüyor. Gelin bu az bilinen DeFi projelerini inceleyelim.

İçerik Rehberi

SundaeSwap

SundaeSwap, Cardano blok zinciri üzerine kurulu ilk merkezi olmayan (DEX) borsadır. SundaeSwap, Cardano Ağının UniSwap‘ı olmayı hedefliyor ve aynı sabit ürün havuzu AMM algoritmasını uygulayacak.

Proje yatırımcıların likidite sağlamasına ve kullanıcıların swap işlemlerini yapmasına olanak sağlıyor. Düşük komisyonlarla işlem yapabilen kullanıcılar likidite sağlayan yatırımcılara para kazandırıyor. Bu hafta SundaeSwap Yetkilisi Pi Lanningham Crypto Capital Venture ile canlı bir yayın yaptı. Bu yayında projenin detaylarına değinildi ve ekranlar ilk defa test ağı üzerinden paylaşıldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ekim ayında lansman yapmayı planlayan proje SUNDAE tokenları piyasaya sürecek. Ben Armstrong’a göre SUNDAE ciddi fiyatlama yapacak. Ancak bu tokenı almak o kadar da kolay değil. ISO’ya katılmanız veya platforma likidite sağlayarak bunu kazanmanız gerekiyor. Bu projede toplam arzın %25’i takıma aktarılıyor bu önemli bir detay eğer proje yetkilileri kötü niyetliyse tepeden ciddi satışlar yaparak herkese elveda da diyebilirler. Böylesi olumsuz olaylar sayısız kere yaşandı, bunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

Sundaeswap Tokenomics

ErgoDEX

ErgoDEX, Ergo ve Cardano ağları arasında hızlı, zahmetsiz ve güvenli bir likidite aktarımına izin veren merkezsiz borsadır. Ergo’nun Cardano ile uzun süredir devam eden bir ilişkisi var. Ergo, Sigma protokolü sayesinde genişletilmiş bir UTXO sistemi kullanılıyor. Bu sayede proje dolaylı yoldan proof-of-stake ile korunuyor.

Ben Armstrong şunları söylüyor:

Hoskinson, bu proje için bir mucize tabirini kullanıyor. Ben ErgoDEX’in ilerleyen süreçte ilk 10 içinde olacağına inanıyorum”.

ErgoDEX bilindik piyasa yapıcı protokollerden biraz daha farklıdır. Emir defteri ve AMM borsaları arasında paylaşılan likiditeye izin verir. Bu özelliği sayesinde kullanıcılar anlık işlem yaparken bazı limit emirlerini kullanabilir.

ErgoDEX harika özelliklerle, likidite teşvikleriyle dolu olduğundan gelecek vaat ediyor. Zamanla serbest bırakılan talepler ve geri alım garantileri bu projeyi harika hale getiriyor. Kullanıcı deneyimi ve ICO’lar konusunda ErgoDEX’in daha iyi yerlerde olacağına inanıyorum”.

Elbette kripto piyasaları ciddi risk barındırır. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar