Reklam

Ünlü Analist Tom Lee’den 2022’ye Damga Vuracak Bitcoin (BTC) Tahmini

Tom Lee'ye göre 2022'de Bitcoin için 200.000 dolar ulaşılabilir olabilir
12:30
24 Aralık 2021
Ünlü Analist Tom Lee’den 2022'ye Damga Vuracak Bitcoin (BTC) Tahmini
Okuma Süresi: 2 Dakika

Fundstrat Global Advisors’ın yönetici ortağı Tom Lee, yatırım eğitim platformu Market Rebellion tarafından düzenlenen bir web semineri sırasında, Bitcoin (BTC) fiyatının 2022’de 200.000 dolara ulaşabileceğini belirtti.

Tom Lee: Bitcoin 2022’de 200.000 Dolara Ulaşacak

Ünlü piyasa analisti, kripto para biriminin getirilerinin 2021’de hayal kırıklığı yarattığına inansa da lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) gelecek yıl daha iyi performans göstermesini öngörüyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolara yükseldi ve ardından keskin bir düzeltme yaşadı.

Öyle ki popüler kripto para birimi yaşanan sert düşüşlerle birlikte 30.000 doların altına kadar geriledi. Uzun bir süre bu seviyelerde işlem gören Bitcoin, yakın zamanda piyasanın yön değiştirmesiyle birlikte yeniden artışa geçti ve dün akşam saatlerinde 50.000 doları geride bırakarak 51.500 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Kripto para birimi, birçok boğanın beklediği güçlü bir yıl sonu rallisi düzenleyemedi ve son zamanlardaki bazı kayıpların ardından şu anda 51.067 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Yıla güçlü yükselişlerle başlamasına rağmen, Bitcoin ikinci çeyrekte büyük bir çöküş yaşadı. Bitcoin’de yaşanan bu sert düşüşler iş kanıtı konsensüs algoritmasını ve Çin’in acımasız kripto para birimi yasağını çevreleyen çevresel endişeler tarafından tetiklendi.

Ayrıca boğaların Kasım ayındaki ivmeyi sürdürememesi, Lee’nin Bitcoin için sık sık tekrarladığı 100.000 dolarlık hedefe yıl sonuna kadar ulaşma umutlarını sona erdirdi.

S&P Endeksinde Beklenti 5.100’ün Üzeri

Ünlü kripto para analisti Tom Lee, aşırı iyimser tahminleri nedeniyle genellikle kripto para sektöründe ağır eleştirilerin hedefi oluyor.

Bu eleştiri asılsız değil: Fundstrat, Lee’nin yatırım topluluğunda alay konusu haline gelen acımasız ayı piyasasının zirvesinde yaptığı birkaç korkunç çağrıdan sonra Aralık 2018’de Bitcoin’in fiyat hareketini tahmin etmeye çalışmaktan vazgeçti.

Ancak daha sonra Lee, geçtiğimiz yıl pandemi nedeni ile piyasada yaşanan sert düşüşlerin ardından hızlı bir toparlanma geleceğini doğru bir şekilde tahmin ettikten sonra kendini yeniden kurtardı.

Ek olarak ünlü kripto para analisti, 500 büyük Amerikan şirketini kapsayan, Amerikan hisse senedi piyasasının %75’ini taşıyan S&P 500 endeksinin gelecek yılı 5.100’ün üzerinde tamamlamasını beklediğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar