X

Ünlü Analist Peter Brandt: Bitcoin’in Rahat Bir Nefes Alması İçin Bu Şart!

 Efsanevi kripto para analisti ve trader Peter Brandt, Twitter'da bir grafik paylaşarak Bitcoin (BTC) fiyat hareketine dair ilginç bir açıklama yaptı.
13:30
27 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 Efsanevi kripto para analisti ve trader Peter Brandt, Twitter’da bir grafik paylaşarak Bitcoin (BTC) fiyat hareketine dair ilginç bir açıklama yaptı.

Brandt, Kritik Teknik Veriye Dikkat Çekti

Peter Brandt, 1 haftalık basit hareketli ortalamanın yüzde 50’sinin üzerinde kapatılmasının Bitcoin için umut belirtileri olacağına inanıyor. Brandt, tweet’e verilen yanıtların çoğunluğunun karamsar bir tonda olduğuna da dikkat çekti. Bitcoin savunucuları, Bitcoin’in arka arkaya kırdığı rekorlardan sonra, Bitcoin’in gücüne vurgu yapmak için profil fotoğraflarını lazer gözlerle değiştirmeye başlamıştı. Michael Saylor da dahil birçok isim bu lazer gözlü fotoğrafları Bitcoin 100.000 dolara ulaşıncaya kadar profillerinde tutmaya devam edeceklerini söylemişlerdi. Brandt, bu günleri hatırlatarak takipçilerine iyimser olmalarını ima etti.

Son zamanlarda, çift tepe olarak bilinen bir modele dayanarak, Brandt, Bitcoin fiyatı için bir sonraki hedefin 13.000 dolar civarında olabileceğini tahmin etmişti. Çift tepe ya da ikili tepe olarak bilinen model, teknik analistlerce güçlü bir yukarı trendin sonuna gelindiğinin habercisi olduğu varsayılır. Bununla birlikte analist, Bitcoin‘in 20 bin dolar seviyesinde tutunup bir “rahatlama rallisi” yapabileceğini ancak böyle bir rallinin devam etmeyeceğini ve toparlanmanın kısa vadeli olacağını iddia etmişti.

 ”Daha Büyük Sorunlar, Var”

Deneyimli bir trader olan Peter Brandt’e göre, çeşitli kripto para birimlerinin karşılaştığı mevcut zorluklar buzdağının sadece görünen kısmı olabilir. Görünen sorunun altında yatan daha büyük sorunlar var. Bu iddiasını kanıtlamak için Peter, Voyager’ın para çekme limiti koyduğunu bildiren bir tweet paylaştı. Voyager, piyasa çöküşünden etkilenen platformlardan biri. 3AC’nin Voyager’dan ödünç alınan büyük bir borcu olduğu ve ödemede temerrüde düşmeyi düşündüğü söyleniyor.

Bazı yatırımcılar panik ile hareket edip BTC’lerini satarken, geçen hafta boyunca, Bitcoin’in değeri yüzde 7 artarak 21.323 dolara ulaştı. Bitcoin dominance endeksi, 11 Haziran’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yüzde 48,36’ya ulaştı. Geçtiğimiz hafta Bitcoin, 17.601 dolara kadar düştü. BTC, geçen yıl Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %70 değer kaybetti, Lider kripto para birimi, sene başından bugüne %57 düştü. BTC, 20.000 doların üzerinde ikna edici bir şekilde tutunamadığı için, uzmanlar rallinin kısa ömürlü olabileceğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar