X


Ünlü Analist Duyurdu! Eylül Ayında Gerçekleşecek 6 Önemli Olay ve Fiyatlama Yapacak 4 Kripto Para!

Bu ay gerçekleşecek 6 olayda yakından takip edilmelidir.
21:10
1 Eylül 2021

Fiyatı destekleyecek 6 olay Eylül ayında gerçekleşecek. Lark Davis bu ay gerçekleşecek 6 olayında bu kripto paralar için ciddi katalizör görevi göreceğini düşünüyor. Kısa süre önce duyurduğu bu önemli gelişmeleri yakından takip etmeniz gerekebilir. Elbette fiyatı belirleyen sadece bu tarz önemli gelişmeler değildir. Bu yüzden araştırmanızı yaparak kendi yatırım kararlarınızı bu şekilde almanız gerekir.

Kusama

Eylül ayı itibariyle Kusama Crowdloan başlıyor. Bugün başlayan ikinci açık artırma turu fiyatta ani hareketlere sebep olabilir. Bugün itibariyle başlayacak müzayedeleri Kusama dün %30 artış göstererek büyük ölçüde fiyatladı.

Müzayedeler ve katılan projeler ciddi fiyatlamalar yapabiliyor. Örneğin ilk müzayede de Moonriver yaklaşık 12 kat değerlendi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kusama (KSM) alarak kilitleyebilir ve böylece güzel kazançlar elde edersiniz. Müzayede tamamlandıktan sonra KSM kilitleriniz açılır ve kazançlarınızla etkinlikten ayrılırsınız”.

Geçmiş müzayedelerde çok büyük fiyat hareketlerine şahit olduk. Ancak müzayedelerin bitmesiyle birlikte Kusama fiyatı da düşebilir. Şu sıralar Kusama için ciddi bir talep bulunuyor.

Bored Ape Yat Kulübü NFT

Bored Ape Yacht Club NFT, Sotheby’s’de açık artırmaya çıkarılacak. Sotheby’s, ciddi miktarda NFT satışı yaptı ve birçok dijital ürünün inanılmaz fiyatlara satılmasına aracılık etti.

Yarın itibariyle başlayacak satışlarda bir dizi maymun temalı NFT alıcılarla buluşacak. Bored Ape Yacht Club’ın iki lotluk özel, NFT koleksiyonunun toplamda 20 milyon dolara yakın gelir elde etmesi bekleniyor.

Cumartesi günü BAYC tarafından satışa çıkarılan 10.000 Mutant Maymun NFT’si sadece 1 saatte tükendi. Toplam 93 milyon dolar gelir elde eden koleksiyon adeta kapış kapış gitti.

Bored Ape Yacht Club NFT’leri, Haziran 2017’de yazılım geliştiricileri Matt Hall ve John Watkinson tarafından oluşturulan algoritmalar sayesinde üretilen Cryptopunks koleksiyonu kadar popülerdir.

Columbus 5 Terra (LUNA)

Terra için merakla beklenen mainnet (ağ yükseltmesi) Columbus-5 geliyor. Resmi duyuruya göre 9 Eylül tarihinde yükseltme gelecek. Terra (LUNA) için bugüne kadar ki en büyük güncellemeye sadece günler kaldı.

London Hardfork ve EIP-1559, Ethereum için ne ise Columbus-5 Terra için odur. Proje ana akıma katılabilmek için sorunsuz biçimde bu süreci tamamlamak zorunda”.

LUNA stake ödüllerinin bu güncelleme sonrasında artması bekleniyor. Özellikle ağın daha yoğun çalışacak olması UST benimsenmesi açısından da pozitif etki gösterebilir. Elbette bu durum daha fazla UST basılabilmesi için daha ciddi sayıda LUNA yakılması anlamına geliyor. Arzı daralacak olan LUNA yatırımcılarını memnun edilir.

Cardano Alonzo Tanıtımı

Ethereum Londra güncellemesi sonrasında takvimde birçok önemli güncelleme vardı. Bunların önemli kısmı şu an içinde bulunduğumuz ayda gerçekleşecek. Elbette Alonzo güncellemesi de bunlardan en önemlisidir.

Testnet şu sıralarda başladı ve hard fork için 13 Eylül bekleniyor. Yani Columbus-5’ten 4 gün sonra Cardano (ADA) akıllı sözleşmeler için gerekli yeteneklere kavuşacak.  Cardano (ADA) ağını artık fayda üreten bir yapı haline getirecek olan bu güncelleme herkese kolayca ağda akıllı sözleşme oluşturma imkanı sunacak.

Üstelik 13 Eylül itibariyle Cardano (ADA) Proof-of-Stake algoritmasını kullanan en büyük blockchain olacak. Günlük işlem sayısı sadece 82.000 ortalamasında olan ADA çok ciddi bir potansiyele sahip, ağa katılacak olan yeni projelerin ADA fiyatı için ciddi katalizör görevi görmesi bekleniyor.

FED Toplantısı ve Altyapı Tasarısı

Beş ve altıncı kritik haberler direkt olarak tüm kripto para ekosistemini ilgilendiriyor. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, daha önce faiz artırımlarının erkene çekilebileceğinden bahsetti. Gelen enflasyon verilerine ve çılgınca alınmaya devam edilen tahvillere bakılırsa bu ihtimal kuvvetleniyor.

FED Başkanı 21 ve 22 Eylül toplantısına kadar yeni bir daralma duyurusu yapabilir. Piyasalara pompalanan paranın azalması ve faizlerin artırılma ihtimali elbette tüm emtia piyasasını olumsuz etkileyecek. Bununla birlikte ana akım haline gelen kripto paralar bu süreçte ciddi yaralar alabilir. Faiz artırımı insanları kriptodan ve emtiadan daha farklı alanlara yönlendirecek. Risk iştahı azalacak.

Altıncı kritik gelişme ise ABD Senatosundan geçen altyapı tasarısıdır. Bunun 27 Eylül’e kadar temsilciler meclisi tarafından onaylanması bekleniyor. Bu durum birçok karışıklığa yol açacak ve geliştiriciler, kripto madencileri gibi grupların ciddi vergilerle muhatap olma ihtimalini doğuracak. Kripto para piyasalarında bu gelişme olumsuz bir hava estirebilir. Elbette beklentilerin tersi gerçekleşirse bu kripto para piyasalarını son derece olumlu etkiler.

İnternet sitemizde paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemektedir. Kripto para piyasaları son derece riskli olup alacağınız tavsiyeler ciddi kayıplar yaşamanıza sebep olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar