X


Ünlü Analist, Bitcoin’de Epik Bir Ralli Öncesinde Düşüşü İşaret Etti! BTC Bu Seviyelere Gerileyebilir

Ünlü analist Bitcoin'de bu seviyeleri işaret etti.
08:32
26 Ocak 2022
Ünlü Analist, Bitcoin'de Epik Bir Ralli Öncesinde Düşüşü İşaret Etti! BTC Bu Seviyelere Gerileyebilir
Okuma Süresi: 2 Dakika

Önde gelen bir kripto para analisti ve trader’ı, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) epik bir ralliye başlamadan önce başka bir fiyat düşüşü için hazır olduğunu belirtti.

Bitcoin’de Tehlike Sürüyor

Capo kullanıcı adıyla bilinen analist, geçtiğimiz gün Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla Bitcoin hakkındaki tahminlerini paylaştı. Capo, yaptığı paylaşımlarda 236.900 Twitter takipçisine lider kripto para birimi Bitcoin’in yeni bir ralliye başlamadan önce 30.000 doların altına düşmesini beklediğini açıkladı.

Ancak ünlü kripto para analistine göre, Bitcoin’in 30.000 doların altında konsolide olması durumunda boğa piyasası resmen sona erebilir.

Capo, boğa piyasasına yönelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Bitcoin 30.000 doların altında konsolide olursa, boğa piyasası biter.  Şu anda, 30.000 doların altındaki bir fitilden sonra o bölgeden bir sıçrama gerçekleşeceğini düşünüyorum.”

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Hedefleyebilir

Analistin grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in iki haftalık zaman diliminde, S&P500’ün 1999’dan 2009’a kadar olan piyasa yapısını takip ettiği görülüyor. Öyle ki popüler kripto para birimi BTC, bu senaryoyu takip etmeye devam ederse, 30.000 doların altındaki bir hareket, Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyelerine kadar yükseltebilir.

Ayrıca analist, önde gelen kripto para borsası Binance‘in vadeli işlemlerine çok fazla arz eklendiğini ve bunun Bitcoin’in 30.000 doların altına düşeceği inancına katkıda bulunduğunu belirtti ve şöyle söyledi;

“Binance vadeli işlemlerine çok fazla arz eklediler… Bence bu durum, 30.000 doların altına bir hareketi destekliyor.”

Capo, son olarak kripto para portföyünün %80’inin şu anda dolara sabitlenmiş stablecoin Tether’de (USDT) olduğunu belirtirken, lider kripto para birimi Bitcoin’in 41.000 doların üzerinde konsolide olması durumunda 30.000 doların altındaki tahminin geçersiz olacağını söyledi.

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC), içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %4.26’lık bir artışla 37.640 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar