reklamı kapat

Ünlü Analist Bitcoin Yükselişi İçin Gün Verdi

Preston Pysh, kendi tahminine göre Bitcoin fiyatındaki "ilginçliğin" başlayacağı günü açıkladı.
20:00
1 Haziran 2020

Bitcoin’in 11 Mayıs tarihindeki blok ödülü yarılanmasından beri yatırımcıların “madencilerin iflası” korkusu devamlı olarak artmakta. Özellikle geçtiğimiz hafta görülen fiyat düşüşü ve BTC/USD işlem çiftinin 8.700 dolara kadar gerilemesi, endişeleri daha da arttırdı.

Buna rağmen Bitcoin yeniden 9.500 dolar seviyelerine çıkarak madencilerin iflas etmesinin biraz daha uzak ihtimal olmasını sağladı. Ancak özellikle eski BTC madencilik donanımı kullanan kripto para madencilerinin hala riskte olduğu ve fiyatın minimum 13.000 dolar seviyesine çıkması gerektiği biliniyor.

Bitcoin Madencileri Sonunda Rahatlayacak Mı?

Madencilerin artan zorluk ve düşen fiyat nedeniyle artık kazanç elde edememesi, elindeki BTC’leri satmak zorunda kalması ve zararını karşılamaya zorlanması anlamına geliyor. Bu da sadece madenci için değil piyasa için kötü bir gelişme olarak bilinmekte. Madenciler ne kadar fazla BTC satarsa, piyasadaki baskı da o kadar artacaktır.

Kripto para yatırımcısı ve analisti Conner Brown’ın madencilerin ne kadar BTC sattığını ifade eden gönderisine yanıt veren ünlü isim Preston Pysh ise yatırımcıların beklediği günü açıkladı.

Preston piyasanın ve fiyatın beklediğinden iyi bir performans sergilediğini belirttikten sonra, Perşembe günü yaşanacak olan blok zorluğu değişimi ile birlikte işlerin “ilginçleşeceğini” ifade etti. Perşembe günü Bitcoin ağındaki zorluğun azalması ve madencilerin artık kazanç elde etmeye başlaması umuluyor. Buna ek olarak Bitcoin ağında uzun süredir görülmeyen bir sinyalin görülmesi de yükseliş habercisi olarak algılanmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.