X


Ünlü Analist: “Bitcoin 300.000 Dolara Ulaşırsa İnsanlar Satmayı Düşünür Mü?”

Dan Held, Bitcoin özelinde piyasa değerlendirmesinde bulundu.
23:25
4 Mayıs 2021

Kraken’in büyüme lideri Dan Held, mevcut piyasadaki “süper döngü” ile ilgili önemli yorumlarda bulundu. Held, Bitcoin fiyat tahminini 1 milyon dolar olarak açıkladı. Ancak bir önemli noktaya daha değindi, Bitcoin zirveye ulaştıktan sonra ne olacak?

Popüler Analistten Büyük Tahmin

Dan Held; son yayınladığı podcast’inde yatırımcıların şahit olduğu piyasa düzeltmeleri hakkında görüşlerini aktardı: “Bitcoin 20.000 dolardan 100.000 dolara değil, 1 milyon dolara ulaşacak ve daha küçük döngülere sahip olacak. Gördüğümüz bu şey son büyük döngü olabilir.”

Bunun yanı sıra Held, süper döngünün tam olarak neyi temsil ettiğini açıkladı. Başarılı girişimci, Bitcoin’in mevcut boğa koşusunun ardından derin bir ayı sezonu beklemediğini ve lider kripto para biriminin yükseliş senaryosunu tasvir etmek adına 300.000 dolar örneğini kullandı. Held şunları aktardı: “Bitcoin 300.000 doları aşarsa ne olur? Sizce insanlar onu satacak mı? Belki, ama sonra yine süper döngü gevezeliği başlayacak. Bitcoin, birkaç gün önce düştüğü gibi tüm ayılar ortaya çıkıyor. Bitcoin’in sonu, Bitcoin’lerinizi satın furyası başlıyor. Ardından piyasa toparlanıyor ve tüm ayılar ortadan kayboluyor.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ünlü analist, lider kripto para birimi Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından %80 düşüş yaşadığı geçmiş boğa döngülerinin aksine mevcut rallide aynı modelin gerçekleşmesini beklemiyor. Held’e göre mevcut dalgalanmanın sonunda Bitcoin bu döngüyü değiştirebilir.

Dan Held’in, Bitcoin Hakkındaki Görüşleri

Dan Held, ayı piyasası öngörüleri hakkında şunları kaydetti: “İnsanlar kesinlikle bir ayı piyasasının geleceğini söylüyorlar. Ya sadece hafif bir kış atlatırsak? Herkes, Bitcoin’in boğa koşusunun ardından %80 oranında düşmesi gerektiğini söylüyor. Bu döngüde farklı olan pek çok şey var.”

Popüler analist, Bitcoin benimsenmesinin kurumsal kitleye sıçramasıyla normal bir döngüye sahip olmayacağını aktardı. Held; kurumsal sermaye dopingi, yükselen ekonomik bunalım ve muazzam benimsenme oranlarıyla lider kripto paranın yolun başında olduğuna inanıyor. Öte yandan Dan Held, bu iddialarının önümüzdeki 10 ila 12 yıl içerisinde gerçekleşeceğini iddia etti.

Ek olarak, Deutsche Bank tarafından yayınlanan yakın tarihli bir ankete göre; Y kuşağı, nakit ve banka kartlarının yerini kripto para birimlerinin alacağına inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar