X

Uniswap’den Büyük Başarısızlık: Yatırımcılar Endişeli

Uniswap beklenen oylamayı kabul ettiremedi.
13:44
20 Ekim 2020

Eylül ayında kendi kripto para birimi UNI’yi piyasaya süren ve binlerce kullanıcıya ücretsiz UNI dağıtan merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap, o tarihten beri oldukça kötü günlerden geçiyor. Uniswap’ın rakipleri artmaya devam ediyor ve geliştiriciler de bu rekabette öne geçmek için çeşitli yeniliklere imza atmaya çalışıyor.

Uniswap’ın yönetimi ile ilgili ilk oylama bitti ancak bunun büyük bir başarısızlık ile sonuçlandığı söylenebilir. Oylamaya %98 gibi büyük bir oranda katılım sağlansa da teklifin kabul edilmesi için yeterli oy alınamadı.

UNI İle İlgili Oylamada Başarısızlık

Oylamanın sonucunda 39,6 milyon UNI token’ı oylamanın kabul edilmesi için stake edilirken, yaklaşık olarak 700.000 UNI tam tersi karar için stake edildi. DeFi uzmanı Danger Zhang konu hakkında yaptığı açıklamada bunun aslında oy fazlasını elde etmeye ancak seçmen kurulunu kaybetmeye benzediğini ifade etti.

UNI’nin bu kararı geçirebilmesi için toplam 40 milyon oya ihtiyacı vardı ancak bu başarı küçük bir farkla kaçtı. Yine de uzmanlar bunu böyle bir topluluk için büyük bir başarısızlık olarak yorumluyor.

Bu durum birçok DeFi yatırımcısı ve uzmanı tarafından UNI’nin başarısızlığı olarak görülüyor. Teklifin temel hedefi bunun gibi değişimleri onaylamak için gerekli olan token yani oy sayısını düşürmek olarak biliniyor. Teklif en büyük UNI balinalarından Dharma tarafından ortaya atılmıştı ancak bunun başarısız olması ilerleyen tarihlerde de UNI yatırımcılarının birçok teklifi geçiremeyebileceğini gösteriyor.

UNI fiyatı da bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 3,12 dolardan işlem görüyor ve oylamanın başarısız olması bunu da vurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar