Uniswap (UNI) Hold Etmek Ne Derece Mantıklı? UNI Güncel Fiyat Görümü ve Son Haberler

Uniswap ile alakalı son haberler ve kısa/orta vadeli fiyat beklentileri.
21:10
25 Temmuz 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son zamanlarda, Uniswap Labs, düzenleyici endişeleri sebebiyle protokol ara yüzündeki çok sayıda tokena erişimi kısıtladı. Birçok token sistemden adeta kovuldu. Elbette bu durum UniSwap (UNI) hold (uzun vadeli kazanç için, satış yapmadan bekleyen kullanıcılar) yapan kullanıcıları rahatsız etti. Tüm bunlara rağmen UNI fiyatı 14 dolardan gün içinde 18,6 dolara kadar çıktı.

Uniswap (UNI) Yükselir Mi?

Tokenlar sistemden kovulurken UNI tutmak ne derece mantıklı? Piyasadan çıkmak mı kazançlı olur, yoksa UNI fiyatının yükselmesi mi beklenmeli?

Ağ hareketlerini analiz ederek bu konularda bazı fikirler edinebiliriz. İlk olarak alınan bu karar Uniswap (UNI) fiyatını etkilemiş gibi görünmüyor. Temmuz 22 ve 23 arasında CoinMarketCap verilerine göre kayda değer bir hacim farkı görünmüyor. Geçmiş verilerle de karşılaştırdığımızda yine bir olumsuzluk yok.

Ayrıca, Uniswap’ta Kilitlenen Toplam Değer (TVL) de etkilenmedi. Aynısı, son birkaç gün içinde 5 milyar dolar aralığındaydı. Ayrıca ağdaki kullanıcı sayısı da artıyor.

UniSwap (UNI) Aktif Adresleri Artıyor

Ağdaki işlem boyutu 21 Temmuz itibariyle karar açıklandıktan sonra düşse de toplam adres sayısı artıyor. UNI ile ilişkili toplam adresler aynı zaman diliminde 249.03k’dan 249.63k’ye hafif bir artışa tanık oldu. Bu veriler bir kripto varlık için yatırım yapan kullanıcı sayısına işaret eder. UNI için bu veriler güzel sinyaller veriyor.

Aktif adres sayısının takip edilmesi yararlı olacaktır. Çünkü aynı hızla UNI kullanıcılarının artması doğal olarak fiyata da pozitif etki edecektir. Projeye yatırım yapan kullanıcıların %55’i halen zararda bekliyor. Daha fazla yatırımcının sisteme giriş yapması ve kar satışlarının başlaması için 19,86 seviyesinin aşılması gerekiyor. Satış baskısı diğer varlıklara göre nispeten az olan Uniswap (UNI) kısa ve orta vadede hold edilebilir gibi görünüyor. Eğer maliyetiniz düşükse elinizde UNI tutmanız yararınıza olabilir. Elbette burada paylaşılanlar sadece bilgi içermektedir. Herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi olarak almayınız.

UNI şu an Binance borsasında 17,793 dolardan alıcı buluyor. Dolar bazlı 36 Milyon hacme ulaşan fiyat gün içinde 18,6 ile 17,2 arasında gidip geldi. Bitcoin (BTC) fiyatına bağlı olarak 17,2 desteği yeniden test edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar