reklamı kapat

Uniswap (UNI) Fiyatı Alarm Veriyor: Değeri Sıfırlanabilir Mi?

UNI yatırımcılarının endişesi artıyor.
11:41
6 Ekim 2020

16 Eylül tarihinde piyasaya sürülen ve inanılmaz bir yükselişle beraberinde inanılmaz bir ilgi elde eden Uniswap’ın kripto para birimi UNI, haftalardır sadece düşüş yaşaması ile yatırımcıları korkutmakta. Birçok kripto para analisti UNI fiyatının aslında genel olarak DeFi sektörüne yönelik ilginin azalması ile düştüğünü vurgulamakta.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle en büyük 35. kripto para birimi olan ve 3,17 dolara kadar gerileyen UNI, son 7 günlük süre içerisinde %25 değer kaybetti. Birçok yatırımcı özellikle UNI fiyatının Binance üzerinde 8,70 dolara kadar çıkması ile tepeden alım yapsa da UNI bekleneni vermedi ve fiyat sert bir şekilde geriledi.

UNI, Düşmeye Devam Ediyor

Önde gelen kripto para analistlerinden Mac, Twitter’dan yaptığı açıklamada UNI’nin şu an için hiç de güzel bir tablo ortaya koymadığını belirtti. 4,76 dolar seviyesinden itibaren short pozisyon açtığını belirten analist, çizdiği grafikte fiyatın en önemli desteğinin 3,5 dolar olduğunu vurguladı.

Şu an ise UNI’nin bu destesk seviyesinin de altına indiği ve 2 dolara doğru düşmeye devam ettiği görülmekte. Analist 5 Ekim tarihinde yayınladığı açıklamasında da 3,5 dolar seviyesinin kaybedilmesi ile fiyatın çok ama çok daha fazla düşebileceğini belirtti.


Uniswap bunca olumlu gelişmeden ve FOMO’dan sonra gerçekten de birçok DeFi projesi gibi 1 doların altına inme riski ile karşı karşıya.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.