reklamı kapat

UMA Coin Nereden Alınır?

Birbiri ardına listelenme haberleri alan UMA coin nedir?
17:42
11 Eylül 2020

UMA, sentetik varlıklar odaklı merkeziyetsiz bir kripto para protokolüdür. Ekonomik garantiye sahip akıllı kontratları hedefleyen projenin hiçbir izne sahip olmayan genel blockchain ağları ile insanların finans piyasalarındaki işlerini kolaylaştırmak istediği biliniyor. İtibari para tabanlı finansal türev ürünlerini kripto para sektörüne sokmayı hedefleyen UMA, aynı zamanda açık kaynaklı bir protokoldür.

UMA token ağı toplamda iki katmandan oluşur ve katmanlardaki aracılar kendi finansal kontratlarını oluşturup tasarlayabilirler.

UMA Coin Nedir?

Peki UMA token sadece bununla mı sınırlı? Aslında UMA’nın şu sıralar moda olan birçok unsuru bünyesinde barındırdığı görülüyor. UMA tabanlı kontratlar geleneksel türev ürünlerindeki kontratlara kıyasla ekonomik teşvik ve güvence sağlıyor. Bu da söz konusu akıllı kontratların evrensel olarak ulaşılabilir ve güvenilir olmasını sağlıyor.

UMA Coin bu ağın temel kripto para birimi olup ekonomik teşvik unsuru bununla sağlanıyor. UMA, yan proje Ren Protocol ile birlikte Yield Dollar isimli yeni bir kripto para birimi de piyasaya sürdü. İsteyenler renBTC alıp bunu UMA ağında kilitleyerek son günlerin popüler kazanç yolu yield farming yapabiliyor ve bundan gelir elde edebiliyor.

UMA Coin ağında renBTC direkt teminat olarak kullanılıyor ve karşılığında uUSD isimli stablecoin elde ediliyor. Bu devamında daha fazla renBTC almak için kullanılıyor ve devamında izne tabi olmayan kaldıraçlı bir pozisyon elde ediliyor. Yield Farming hem UMA’nın hem de renBTC’nin temel fonksiyonu.

UMA Coin Yorum

UMA Coin özellikle geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş öncesinde 30 dolara kadar yükselmeyi başardı. Çok değil 1 ay önce 10 doların bile altından işlem gören UMA Coin yorumlarının da bundan dolayı bir hayli olumlu olduğu biliniyor. Kısa süre önce Coinbase Pro ve devamında dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance tarafından listelenen UMA Coin, parlak bir geleceğe sahip.

Özellikle bunun DeFi odaklı olması ve sentetik türev ürünlere odaklanması, DeFi ile merkezi finans arasında köprü oluşturuyor. Peki UMA Coin nasıl alınır satılır ve bunun için ne gibi adımlar atmak gerekiyor? UMA coin nasıl alınır satılır sorusunun en güvenilir ve bilinen cevabı tabii ki Binance.

Binance kripto para borsasından USDT  ve diğer işlem çiftleri ile UMA alabilirsiniz.

UMA Coin Nasıl Alınır?

Binance üzerinden UMA satın almak için USDT işlem çiftini kullanabilirsiniz:

  • UMA satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna UMA  yazın ve altta açılan UMA/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “UMA AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek UMA alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.