reklamı kapat

Twitter’dan Kaybolan Bitcoin Balinası, Yeniden Ortaya Çıktı!

Bitcoin balinası Joe007 yeniden su üstüne çıktı.
19:00
10 Mayıs 2020

Joe007, bir ay gibi kısa bir sürede 60 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) geliri elde etmesiyle tanınıyor. Kısa süre önce Twitter’a giriş yapan ve Bitfinex’in skor tablosunu neredeyse her ay altüst eden balina, ilginç bir şekilde BTC’nin sert düşüşünden sonra yeniden ortaya çıktı.

Joe007 konu hakkında yaptığı açıklamada Twitter’daki hesabını alım satımlarını etkilememesi için sileceğini ve “görevini tamamladığını” belirtmişti. Joe, buna rağmen 6.800 dolardan beri Bitcoin’de short pozisyonu açması ve Nisan ayından beri milyonlarca dolarlık zarar etmesi ile biliniyor.

Ünlü balinanın Twitter’a veda etmesinden hemen sonra BTC’nin 2.000 dolarlık sert bir düşüş yaşaması ise kafalara bunun arkasında kendisinin olabileceğinin düşünülmesine yol açmıştı. Joe007 veda tweet’inin devamında Twitter’da açık açık pozisyonunu göstermenin rakiplerine avantaj verdiğini de belirtmişti.

Joe007, Bitfinex Pulse Üzerinde Hesap Açtı

Ünlü Bitcoin balinası ortadan kaybolmasından kısa bir süre sonra ise Bitfinex kripto para borsasının sosyal medya benzeri platformu Bitfinex Pulse üzerinde yeniden ortaya çıktı. Aslında Joe007’nin Bitfinex kripto para borsası ile beraber çalışan içeriden birisi olduğu iddia ediliyordu. Joe007’nin aslında Bitfinex’in vadeli ve kaldıraçlı işlemlere daha fazla yatırımcı çekmek için uyguladığı bir strateji olduğu teorisi bile ortaya atıldı.

Joe007’nin Twitter’a veda edip Bitfinex’in yeni platformu Pulse üzerinde ortaya çıkması ve bunu Bitfinex CTO’sunun paylaşması ise, bu teorilerin daha da güçlenmesini sağladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.