Çarşamba günü saldırganların Twitter’ın içsel mekanizmasını ele geçirip 130’a yakın hesabı hacklemesinin etkileri hala geçmedi ve uzun bir süre daha geçmeyecek gibi gözüküyor. Twitter saldırganı veya saldırganları Elon Musk, Jeff Bezos, Joe Biden, Bill Gates, Apple ve Uber gibi birçok ünlü kişi veya firmanın resmi Twitter hesaplarını ele geçirerek aslında merkezi sistemlere ve uygulamalara yönelik ciddi bir güven kaybını ortaya çıkardı.

Saldırganların birçok hesaptan kendilerine ait Bitcoin cüzdan adreslerini paylaştığı ve karşılığında 12 Bitcoin’e yakın para topladığı biliniyor. Buna rağmen Twitter tarafından bugün yapılan açıklamada saldırıya dair ek detaylar duyuruldu. Saldırganların sadece hesapları ele geçirip Bitcoin cüzdan adresi paylaşmadığı, buna ek olarak halka açık olmayan bazı gizli bilgileri de kopyaladıkları ortaya çıktı.

Twitter’daki Bitcoin Saldırganları, Kullanıcı Bilgilerini Kopyaladı

Twitter konu hakkında yaptığı açıklamada kimlerin bilgilerinin kopyalandığını belirtmese de Joe Biden, Barack Obama, Elon Musk, Bill Gates ve Warren Buffett’in bilgilerinin kopyalanmış olabileceği tahmin ediliyor.

Twitter tepkilerin artması üzerine ise ek bir açıklama yaparak toplamda 8 hesabın bilgilerinin kopyalandığını, bunların kim olduklarının sadece o kişilerle paylaşılacağını açıkladı. Twitter ünlülerin içini rahatlatarak bu hesapların hiçbirinin onaylı yani mavi tikli hesap olmadığını da belirtti.

Bu durum Twitter’a olan güveni azaltırken, merkeziyetsiz Bitcoin’e olan güveni ise arttıarbilir.