X


Twitter, Trump’tan Sonra Gözünü Bitcoin Maksimalistine Çevirdi!

Tanınan Bitcoin yatırımcısı Rochard'ın başı Twitter ile belada.
21:16
8 Kasım 2020
bitcoin twitter

Twitter’ın hem dünya siyasetinde hem de ekonomisinde çok büyük etkilere sahip olduğu biliniyor. Nitekim sosyal medya devinin ABD başkanlık seçimleri esnasında Donald Trump’a yönelik uyguladığı çifte standart bazı uzmanlara tarafından eleştiri toplarken bir diğer taraf ise bunu memnuniyetle karşılaşmıştı. Şimdi ise Bitcoin (BTC) ile kripto para piyasalarının tanınan bir ismi de Twitter sansürüne ve engeline takılmış gibi gözüküyor.

İlk Bitcoin yatırımcılarından ve önde gelen Bitcoin maksimalistlerinden olan Pierre Rochard, seçim haftasında Twitter’ın sansürüne takıldı ve bu konuda Twitter’a çok fazla tepki yağıyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle hesabı yeniden açılan ve tweet atabilen Bitcoin yatırımcısı, Twitter’ın bu gücünün oldukça tehlikeli olduğunu belirterek kripto para sektörünü uyardı.

Bitcoin Maksimalistine Twitter Engeli

ABD merkezli Kraken kripto para borsasının stratejistlerinden olan ve Bitcoin kodlarında da imzası bulunan Rochard, Twitter hesabında “olağandışı etkinlik” olduğu gerekçesiyle hesabına erişimin bir süre kapatıldığını ifade etti. Rochard aslında bunun “Ethereum yatırımcıları tarafından yapılan bir komplo” olduğunu vurgulayıp, hesabının şikayet edilmiş olabileceğini ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

bitcoin twitter

Hesabı kilitlenmeden önce Ethereum 2.0 hakkında olumsuz birkaç açıklamada bulunan Rochard’ın gerçekten de saldırıya uğramış olması olası. Twitter’da Bitcoin ve Ethereum yatırımcılarının birbirlerine karşı sık sık böyle adımlar atabildiği ve daha önce de birçok hesabın geçici süre kilitlendiği biliniyo.

Rochard ise Twitter’a geri dönmesinden sonra esprili bir açıklama yaparak dönüşünün “fiyatlandığını” ve Bitcoin’in 16.000 dolara kadar çıkacağını vurguladı. BTC, 7 Kasım tarihinde çok sert bir düşüş yaşasa da bu yazının kaleme alındığı an itibariyle gerçekten yeniden 15.000 doların üstüne çıktı ve yükselmeye devam ediyor.

BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 15.576 dolardan işlem görüyor ve %2,64’lük yükseliş ile hızlı bir geri dönüş yaptı. Ancak bu durum Twitter’ın gerçekten de Bitcoin ve kripto paralar üzerinde nasıl etkili olabileceğini göstermekte. Josh Rager da buna verdiği cevapta Twitter’ın isterse bütün BTC konuşmalarını bile platformdan kaldırabileceğini ve bunun popülerliğe büyük darbe vuracağını belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar