X


Twitter Hack İle İlgilenmek Yerine Kripto Hesaplarıyla İlgileniyor!

Geçtiğimiz hafta yaşanan hack girişimini bir kenara bırakan Twitter gözünü kripto hesaplarına dikti.
10:25
20 Temmuz 2020

Bitcoin.com’un kurucusu olan Roger Ver yaptığı son açıklamalarda, Twitter’ın kripto para birimleri ile ilgili tweet paylaşmasını engellediğini iddia etti.

Twitter Engelleri

Ver, Bitcoin Cash (BCH) ve be.cash’ten Simple Ledger Protocol (SLP) token’larında yakın alan iletişim ödemeleri (NFC) ile ilgili bir açıklama yapmaya çalıştığını ama bunun Twitter tarafından engellediğini dile getirdi.

Bilindiği gibi 15 Temmuz’da Twitter belki de tarihinin en büyük hack girişimi ile karşı karşıya kaldı. Birçok önemli ismin Twitter hesabı ele geçirildi ve bu hesaplar bir dolandırıcılık girişi için kullanılmaya çalışıldı. Ele geçirilen hesaplar arasında Joe Biden, Kim Kardashian ve Barack Obama gibi isimlerin yanı sıra Binance gibi kripto para borsalarının isimleri de vardı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Twitter hack girişimi sonrası bahsi geçen hesapları hemen dondurdu ve paylaşım yapılmasını önledi. Ancak Ver’in hesabı ele geçirilen hesaplar arasında değildi. Dolayısıyla paylaşmaya çalıştığı tweet’in bu konuyla bir alakası olamaz.

Bunun yanında kötü niyetli kişiler, şu anda kullanım dışı olan “CryptoforHealth” adlı bir web sitesini kullandılar ve Twitter kullanıcılarından sözde bu siteye ait olan adreslere Bitcoin göndermelerini istediler. Bu girişim sayesinde yaklaşık olarak 130.000 dolarlık bir dolandırıcılık gerçekleşmiş oldu.

Twitter’ın daha önce de kripto para hesapları ile ilgili adımlar attığına şahit olmuştuk. Ancak böyle büyük bir hack girişiminin ardından sosyal medya platformunun uğraşması gereken daha ciddi konular varken, eğer Ver’in iddiaları doğruysa, bu işte bir terslik var gibi görünüyor. Çünkü hack girişiminin ardından bunun Twitter’ın mevcut ya da eski bir çalışanının böyle girişimde bulunabileceği ifade edilmişti.

YouTube Engelleri

Twitter’ın yanı sıra video paylaşım platformu Youtube’un da benzer engelleme girişimlerinde bulunduğuna dair haberlere defalarca şahit olduk. Örneğin; Roger Ver’in kurucusu olduğu Bitcoin.com’un YouTube sayfası geçtiğimiz haftalarda “temel sebepler” dolayısıyla kapatılmış, sonrasında bunun bir hatadan kaynaklandığı ifade edilerek geri açılmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar