reklamı kapat

Twitter Bitcoin’in de İçinde Olduğu Yeni Bir Özellik Mi Sunacak?

Sosyal medya devi, kullanıcıların birbirine bahşişi verebilmesi için yeni bir özellik eklemeyi düşünüyor...
16:00
14 Ocak 2020

Sosyal medya devi Twitter yaptığı son açıklamalarda, kullanıcıların tweet’leri üzerinden birbirlerine bahşiş vermesini sağlayacak yeni bir özelliği platformu kullananlara sunmayı düşündüğü ifade etti.

Pazartesi günü yapılan açıklamalara göre, Twitter’ın önemli kararlar almasında söz sahibi olan iki kişinin düşüncelerine istinaden böyle bir çıkarımda bulunuldu. Ancak bunun yanında Twitter adına konuşan bir sözcü şu anda bahsi geçen bahşiş özelliği üzerinden herhangi bir çalışma yapılmadığını ifade etti.

Bitcoin İle Bahşiş

The Block’un haberine göre yapılan açıklamalarda, gelecek ile ilgili planlar arasında yer alan bu bahşiş özelliğinin tamamen Bitcoin üzerinden yapılacağı ifadesinin yanlış olduğu belirtiliyor. Çünkü konu ile ilgili ortaya çıkan bilgilendirme raporunda böyle bir durumdan söz edilmiyor. Twitter’ın böyle bir özellik geliştirip geliştirmediği ve eğer geliştirir, Bitcoin‘i bu sisteme entegre edip etmeyeceği hala tartışılıyor.

Öte yandan bilindiği gibi Twitter CEO’su Jack Dorsey güçlü bir Bitcoin destekçisi. CEO daha önce yaptığı açıklamalarda, “İnternet yerel bir para birimini hak ediyor. Umarım bu Bitcoin olur. Ben büyük bir hayranıyım.” ifadelerini kullanmıştı. Dorsey’nin Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili yaptığı pozitif açıklamaların detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında Dorsey’in diğer şirketleri Square ve Square Crypto da Bitcoin’e büyük yatırım yapıyor. Square’in makit uygulaması yalnızca 2019’un üçüncü çeyreğinde 148 milyon dolarlık Bitcoin işlemini kolaylaştırdı. Öte yandan Square Crypto, Bitcoin’i “yaygın bir şekilde kullanılan günlük para birimi” yapmak için çalışıyor.

Ayrıca Square, yakın zamanda Cash App’e “otomatik yatırım” ve eşler arası “BTC hediye etme” de dahil olmak üzere yeni olası özellikler eklemek için bir ürün yöneticisi işe aldı…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.