X

Türkiye Kripto Para Piyasaları Veri Sağlayıcısı 21Milyon.com Açıldı!

12:05
22 Mayıs 2021

Günümüzde hem ulusal hem uluslararası anlamda oldukça fazla kripto para borsası mevcut ve bu borsaların tamamının ayrı ayrı takip edilmesi oldukça zor olabilmekte. Bununla birlikte çok fazla sayıda kripto para birimi de bulunuyor ve kripto paralarla ilgili verilerin güncel olarak takip edilmesi de zaman zaman zor olabiliyor. 21Milyon.com Türkiye’de bulunan kripto para borsalarını ve tüm pariteleri tek bir platformda toplayarak kripto para piyasalarıyla ilgili verileri anlık olarak takip edilebilmesine imkan tanıyor.

21 Milyon.com Nedir?

21 Milyon.com Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsaları ve bu platformlarda listelenen kripto para birimleri hakkında canlı bilgileri paylaşan bir veri sağlayıcısıdır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

21 Milyon ile kullanıcılar bir yandan Türk kripto para borsalarını takip edebilirken bir yandan da istedikleri borsaları belirli kriterlerde karşılaştırabiliyorlar.

Kullanıcı, borsaları karşılaştırmak istediğinde 21 Milyon puanına göre, yorumlara göre, parite sayısına göre, 24 saatlik son işlem hacmine göre, açıldığı tarihe göre verileri görebiliyor ve şu anda 13 kripto para borsası hakkında detaylı bilgiye sahip olabiliyor.

Ayrıca kullanıcılar 21Milyon.com’a üye olarak borsalar hakkında yorum ve görüşlerini paylaşabiliyorlar.

Kullanıcılar 21 milyon ile Türk kripto para borsalarında yer alan pariteleri görüntüleyebiliyor ve canlı fiyat hareketlerini takip edebiliyor. Bu da özellikle farklı borsalarda alım satım yapan yatırımcıların tüm fiyatları bir arada görebilmesi sebebiyle önem taşıyor.

Ayrıca 21 Milyon’da fiyatlar Türk Lirası üzerinden kullanıcılar ile paylaşılıyor. Bu da kripto para birimlerini TL bazında takip etmek isteyen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü benzer platformlar genellikle dolar bazında veri sağlıyor ve bu da TL takibinde çeşitli sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. 21 Milyon böylece bir problemi daha çözmüş oluyor.

Bunlara ek olarak platform, kripto para borsalarına “21 Milyon Puanı” adı verilen bir puanlama da yapıyor. Yapılan açıklamalara göre bu puanlama, 21 Milyon ekibi tarafından tamamen nesnel kriterlere göre yapılıyor. 21 Milyon hesaplamayı baz alırken; platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Alexa TR değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanıyor. Belirlenen kriterler doğrultusunda ise puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

21 Milyon’un Özellikleri

21 Milyon platformunda ayrıca Türk borsalarında işlem gören tüm kripto paralar ve bunlarla ilgili bilgilerin yanı sıra 1/7/30 günlük sürelerle kazandıran ve kaybettiren kripto paraların verilerine ulaşılabiliyor. Türkiye’deki kripto paralar sekmesinde şu anda 103 adet kripto para bulunuyor. Bu kripto paralar arasında; Ripple (XRP), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Bittorrent (BTT) gibi birçok kripto para yer alıyor. Kullanıcılar bu kripto para birimlerinin fiyatlarını anlık olarak Türk Lirası bazında takip edebiliyor ve hangi borsalarda işlem yapıldığını hacim ve diğer bilgilerle birlikte görebiliyor. Buna ek olarak kullanıcılar bazı göstergeleri gizleyerek sadece istedikleri göstergelerin kalmasını da sağlayabiliyor.

Tüm bunların yanında 21 Milyon kullanıcıları gündemi de platform üzerinden takip edebiliyor. Haberler sekmesinden gündem ile ilgili önemli başlıklara ve son dakika gelişmelere ulaşılabilir. Ayrıca yeni yayınlanan haberler ana sayfaya canlı olarak düşüyor.

Ayrıca platformun açıklamalarına göre çok yakında 21 Milyon’un uygulaması AppStore ve Play Store’da yer alacak. Böylece kullanıcılar 7 gün 24 saat istedikleri yerden kripto para borsalarının, kripto para birimlerinin ve önemli gelişmelerin takibini yapabilecek.

21 Milyon platformunun özellikle Türk kripto para kullanıcıları için büyük kolaylıklar sağlayacağı ve tüm kripto para borsalarının, Türkiye’de yer alan tüm kripto para birimlerinin takip edilebilmesini kolaylaştırıyor.

Web sitesi: 21milyon.com

Twitter: twitter.com/21milyoncom

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar