X

Tüm Gözler Ripple’da (XRP): Bitcoin (BTC) Artışı Nasıl Etki Yaratacak?

Bitcoin’deki artış Ripple ve diğer altcoin’lerde düşüşü etkileyebilir.
22:15
25 Kasım 2020

Şu anda tüm kripto para birimi piyasasında bir ralli yaşanıyor ve Bitcoin’in başlattığı boğa piyasası tüm altcoin’lere de sirayet etti. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 19.000 doların üzerini gördükten sonra adeta Ethereum ve diğer altcoin’lerde bir katliam başladı. Aslında geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in artışa geçmesinin ardından yaşadığı konsolidasyon sürecinde altcoin’ler deyim yerindeyse şahlandı. Ancak BTC yeniden yükselişe geçince altcoin’lerde düşüş yaşandı.

Altcoin’lerde Kıyım Mı Var?

Bitcoin bugün akşamüstü 19.500 doları gördü ve tüm zamanlar rekoruna bir adım daha yaklaştı. Analistlerin görüşüne göre BTC’de devam eden ralli altcoin’lerde daha düşük seviyeleri getirebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

19.500 dolar ile Bitcoin 2020 rekorunu bir kez daha kırmış oldu. Böylece bugün altcoin’lerde geri çekilme başladı. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) yüzde 2.34’lük bir düşüş yaşarken piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple’da (XRP) yüzde 2,20 gibi bir düşüş gözlemlendi.

Öte yandan her ne kadar Bitcoin fiyatı şu anda geri çekilmiş olsa da 19.000 doların üzerinde işlem görüyor ve tüm zamanlar seviyesinden bir adım uzakta duruyor. Kripto para ekosisteminde yer alan yatırımcılar ise BTC’nin rekor kırabileceğini inandıkları için altcoin’lerdeki fonları Bitcoin’e kaydırıyor gibi görünüyor.

Artık Tüm Gözler Ripple’da

Ortaya çıkan tablolara göre Ripple’ın sergilediği performans şu anda en dikkat çeken performanslardan biri olarak görülüyor. Çünkü XRP 3 yıldır çok ciddi bir ayı piyasasında yer alıyor ve Ripple yatırımcıları artık umudu kesmeye başlamıştı. XRP’nin arkasındaki Blockchain firması Ripple’ın attığı çok büyük adımlara rağmen XRP beklenen performansı 3 yıldır sergileyemedi.

Ancak son bir haftada XRP’nin sergilediği fiyat performansı tüm gözlerin Ripple üzerine çevrilmesini sağladı. XRP fiyatı kısa süre içinde 0,28 dolardan 0,78 dolara kadar yükseldi. Analistler XRP’nin yakın zamanda 1 doları geçmesini bekliyor ancak şu anda 0,68 dolardan işlem gören Ripple’ın 1 doları ve ardından tüm zamanlar rekorunu kırması için önünde oldukça uzun bir yol olduğu görülüyor.

Altcoin Düşüşü Devam Edecek Mi?

Bitcoin’in artışa geçmesinin ardından altcoin’lerde düşüşler olabileceği ifade ediliyor. Ancak Bitcoin 20.000 doları geçerek tüm zamanlar rekorunu geride bıraktıktan sonra altcoin’lerin de BTC’yi takip edeceği düşünülüyor.

Bunu yanı sıra artık analistler bir süre boğa piyasasının devam edeceğini ve 2021 yılında da artışların devam edeceğini düşünüyor. Çünkü tarihsel verilere göre her boğa koşusu ve her ayı piyasası bir öncekinden daha uzun sürüyor. Dolayısıyla günümüzde yaşanan boğa koşusunun da 2017 boğa koşusundan daha uzun sürmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar