X


Tron’un Weibo Hesabı Kaldırıldı!

Tron'un Weibo hesabına yasaklama geldi.
08:24
16 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük 11. kripto para birimi konumundaki Tron (TRX), 2019 yılının başlarında oldukça aktif bir pazarlama stratejisi kullansa da, bu durum bazı regülatörleri ve yatırımcıları rahatsız edecek kadar ileri gitti.

Tron ve Warren Buffett İlişkisi

Özellikle ABD’li yatırımcı Warren Buffett ile düzenleyeceği yemek etkinliğinin tanıtımını çok fazla yapan Sun, hem kendi yatırımcılarından hem de Çin hükümetinden tepki çekmişti. Çin merkezli bir kripto para projesi olan Tron, o tarihlerde ortaya atılan iddialara göre Çin hükümetinin engellemesi nedeniyle Warren Buffett etkinliğini de asla düzenleyemedi ve fiyat buna tepki göstererek düşüşe geçti.

Justin Sun o tarihlerde böbrek taşı düşürdüğü için yemeğe gidemeyeceğini belirtse de, Sun’ın hükümet tarafından alıkonulduğu haberi bile ortaya çıktı ve bunlar fiyata direkt etki etti. Ünlü CEO geçtiğimiz aylarda yemeğin tekrar düzenleneceği haberini verse de, görünüşe göre Çin hükümetinin baskısı hala sürmekte.

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo geçtiğimiz günlerde Tron’un hesabını regülasyonlara ve kanunlara uymadığı için platformundan kaldırdı.

Justin Sun veya Tron yönetiminden bu konu hakkında nasıl bir cevap geleceği ise merak ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar