X


Tron’dan Tarihi Başarı

Son zamanlarda ismini en çok duyduğumuz kripto paralardan Tron, bir eşiği daha aşmayı başardı.
09:00
7 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika
Tron’un bu başarısında birkaç faktör bulunuyor. Bunlardan ilki, Tron’un merkezsiz uygulamalarının çok sayıda işlem üretmesi. Bu uygulamalar arasında başı, kripto para kullanıcılarının sevdiği ‘oyun’ uygulamaları çekiyor. Bunun haricinde, çok sayıda insan borsalardan ve borsalara para taşıyor.

Sürdürülebilir büyüme

Yeni açıklanan sayı Tron için önemli bir indikatör. Geliştiricilerin bu trendi olabildiğince fazla uzatması gerekiyor. Diğer projelerin aksine Tron’da daha da büyüme potansiyeli bulunuyor. Tron’daki işlem ücretleri son derece düşük (ortalama 0,02 dolar). Bitcoin’de işlem ücreti 0,4 dolar iken Ethereum’da 0,19 dolar.

İşlem sayısının yanı sıra son iki haftada ağ adreslerinin sayısı da arttı. TronScan’e göre bu sayı 525 binden 567.237’ye yükseldi. Tron’un Facebook’taki popülaritesinin de giderek arttığını gözden kaçırmamak gerekiyor.

Son zamanlarda Tron’un yaptığı büyük atılımlar da bu büyümede etkili oldu. Tron geçtiğimiz aylarda BitTorrent’i ve uTorrent Web’i aldı. uTorrent hızla Tron için büyük bir blok üreticisine dönüşüyor. Şu ana dek uTorrent ağa eklenmesinin ardından 106 binin üzerinde blok üretti.

Kaynak: livebitcoinnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER