X


Tron Teknik Analizi 4 Nisan 2021

Tron hakkında teknik analiz verileri ve uzman görüşleri.
23:26
4 Nisan 2021

Kripto para piyasası, önemli bir altcoin sezonu geçiriyor. BTC dominansının neredeyse %55 seviyelerine düştüğü bu dönemde birçok altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmekle kalmadı onlarca kat yükseliş kaydetti. Tron (TRX), geçtiğimiz döneme damga vuran altcoinlerden biri oldu. Analiz verileri Tron’un son dört günde 0.0629 dolar seviyesinden %92’lik bir sıçrayışla 0.12909 seviyesine tırmanmasını gösteriyor. Tron, haberimizin hazırlandığı sırada 8 milyar doların üzerindeki piyasa değeri ile 0.1183 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Tron Yükselişe Devam Edebilir Mi?

Tron’un yukarı yönlü hareketi, 0.0473 dolar seviyesinde konsolidasyon dönemi gerçimesinin ardından kademeli olarak artış kaydetti. Tron’un boğa koşusu an itibarıyla devam ediyor ancak piyasa kısa vadede bir düzeltmeye hazırlanıyor olabilir.

Tron piyasasındaki yüksek volatilite Bollinger Bantları verileri görülüyor. Bantlar ayrı yönlere saparken fiyat sinyal hattı ve 50 hareketli ortalamanın altına sarktı. Bu teknik formasyonlar güçlü bir boğa piyasasını işaretiydi. Ancak fiyatın 0.12 dolar seviyesinde reddedilmesi ivmeyi aşağı yöne kaydırabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

TRX Teknik Verileri

Göreceli Güç Endeksi geçtiğimiz ay nötr bölgede saplanıp kaldı. Ancak ay sonunda boğaların piyasa hakimiyetiyle aşırım alım bölgesine saptı. Bu değerler Tron’u aşırım alım kanalına soktu. Ancak bu hareketin devamında bir düzeltme piyasayı stabilize edebilir. TRX aşırım alım bölgesinin oldukça üzerinde seyrederken bu sinyaller bir fiyat düzeltmesinin işareti olabilir. TRX piyasası alıcılara doymuş durumda. Yatırımcılar olası bir fiyat düzeltmesinde pozisyonlarını dikkatle yönetmelidir.

Tron fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyelerden bahsedecek olursak, 0.1192 dolar seviyelerinde seyreden TRX’in önündeki en büyük engel 0.1221 dolarlık direnç seviyesi olarak göze çarpıyor. Tron boğaları 0.1221 dolar olan direnç noktasını aşmayı başarırsa yukarı yönlü fiyat kırılması gelebilir. Öte yandan olası bir fiyat düzeltmesinde Tron fiyatı 0.0816 dolar seviyesine kadar sarkabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar