X


Tron CEO’su Justin Sun Hakkında Korkunç İddia!

Tron CEO'su, topluluğu rüşvet ile kontrol etmeye mi çalışıyor?
19:42
29 Eylül 2020

Tron Foundation CEO’su ve Tron kripto para biriminin arkasındaki isim olan Justin Sun, genellikle yaptığı pazarlama taktikleri ile tanınsa da şu sıralar hiç hoş olmayan şeylerle gündeme gelmeye başladı. Tron CEO’sunun bir Reddit moderatörüne kendisi ve Tron projesi hakkında hoş olmayan yorum ve gönderileri silmek için “rüşvet” ödediği ortaya çıktı.

Önde gelen haber kaynaklarından The Verge tarafından aktarılan ve Justin Sun’ın eski çalışanlarının yardımı ile hazırlanan bir yazıda, Çinli milyonerin aslında sık sık rüşvet veya tehdit ile basındaki görünümünü değiştirmeye çalıştığı belirtiliyor.

Tron CEO’sundan Reddit Üzerinde Rüşvet!

Sosyal medya platformu Reddit üzerinde oldukça aktif olan u/perogies isimli kullanıcının r/Bitcoin, r/btc ve r/CryptoCurrency gibi birçok kanalda yüzlerce belki de binlerce yorum ve gönderisi olduğu biliniyor. Justin Sun’ın ise u/perogies’e kendisi veya proje hakkında kötü bir şey yazmaması için rüşvet verdiği ve vermeye de bir süre devam ettiği belirtilmekte. Ancak Reddit moderatörü Justin Sun’ın baskısından bıktıktan sonra bu ödemeleri ve rüşvet kanalını sosyal medyada paylaşacağı tehdidini yapıyor ve işler tam olarak burada raydan çıkıyor.

Reddit, bu olay sonrasında u/perogies’in hesabını kaldırıyor. Kullanıcının son gönderilerine bakıldığında bunların büyük bir çoğunluğunun TRX ve Tron hakkında eleştirilere yer verdiği ve kullanıcıların uyarılmaya çalışıldığı görülüyor. Justin Sun’ın ise bu olaylar daha fazla duyulmasın diye topluluğun en aktif isimlerinden olan u/perogies’in hesabını rüşvet ile ortadan kaldırttığı belirtilmekte.

Sun bu konuda net bir açıklama yapmasa da The Verge tarafından hazırlanan haberde de kendisi hakkında oldukça korkunç iddialara yer verilmiş durumda.  Tron kurucusu Justin Sun’ın hedefine ulaşmak için çalışanları 24 saat hiç durmadan çalıştırdığı ve “korkutucu çalışma ortamları” oluşturduğu vurgulanmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar