reklamı kapat

Tom Lee’den Kripto Konferansı Ve Bitcoin Yorumu

10 Mayıs 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Fundstrat’ın kurucu ortaklarından Tom Lee gelecek hafta düzenlenecek “Consensus” Kripto Para Konferansının Bitcoin’in değerini tekrardan en yüksek seviyelere çıkarabileceğine inanıyor. Konferans 14-17 Mayıs tarihleri arasında New York’ta gerçekleşecek. Önceki etkinlikler süresince Bitcoin’in değeri sürekli olarak yükseldi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek konferansın yaklaşık 7000 dijital para girişimcisinin dikkatini çekmesi bekleniyor. Tom Lee bu yılki yükselişin daha ciddi boyutta olacağına inanıyor.

Halihazırda dünyanın en büyük kripto konferanslarından biri, katılım oranı oldukça yüksek ve konferans haftasında Bitcoin/kripto değeri yılın düşük seviyelerinde. Bu sebeple “Consensus yükselişinin” geçmiş yıllara oranla daha da büyük olmasını bekliyoruz.

Eğer Lee’nin geçmiş yıllara ait analizi bu yıl da gerçekleşirse, bu yükseliş Bitcoin’i tekrardan $15.000’a çıkarabilir. Daha ciddi bir yükseliş durumunda ise Bitcoin tüm zamanların en yüksek değerine yaklaşabilir.

Lee yine de Bitcoin’in bu kadar büyük kazançlar elde etmesinin yüzde yüz kesin olmadığını kabul ediyor. Düzenlemelere ilişkin endişelerin konferans sonrası olası yükselişe ket vurabileceğini ifade ediyor:

Yanlış giden ne olabilir? Etkinlikte yapılması olası, düzenlemelere yönelik yorumlar olumsuz etki yaratır. Ancak bunun söz konusu olacağına inanmıyoruz.

Bitcoin ve altcoin’lerin alışılmamış biçimde bilinir ve yaygın hale gelmesiyle birlikte düzenlemelerin etkinliğin en sıcak konularından biri olması bekleniyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’in Ethereum’u menkul kıymet olarak sınıflandırıp sınıflandırmayacağı tartışması ise Bitcoin piyasasının cevabını en çok merak ettiği konulardan biri.

Her şeye rağmen Lee’nin Bitcoin fiyat tahminlerinin oldukça tutarlı olduğu biliniyor. Ağustos 2017’de Lee BTC’nin 2018 ortasında 6000 doları aşacağını öngörmüştü. Bu tahmin bir kaç ay sonra gerçekleşti. Lee bu nisan ayında ise Bitcoin değerinin ABD vergi gününü takiben tekrardan yükselişe geçebileceği demecini vermişti. Bu yükselişe neyin sebep olduğunu söylemek imkansız olsa da, Lee’nin bu tahmini de gerçekleşti.

Uzun vadede Bitcoin’e güvenen Tom Lee, 2018 sonunda Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu kırarak 25.000’e ulaşacağına inanıyor. Lee önceki açıklamalarında Bitcoin’in ilerleyen zamanlarda 100.000 dolara ulaşmasını gayet olası bulduğunu belirtmişti.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.