reklamı kapat

Tim Draper 1 Milyon Dolarlık Bedava Bitcoin Dağıtıyor

Tim Draper 1 milyon dolar değerinde Bitcoin dağıtacağını açıkladı.
18:10
5 Haziran 2020

Ünlü Bitcoin yatırımcısı ve milyarder risk sermayedarı Tim Draper, Los Angeles içerisinde düzenlenecek olan bir Blockchain etkinliğinde tamı tamına 1 milyon dolarlık bedava Bitcoin dağıtacağını açıkladı. Söz konusu etkinlik Ekim ayında yapılacak ve “bedava dağıtma” ifadesi click-bait gibi gözükse de bu duyurunun tamamen doğru olduğu gözüküyor.

1 Milyon Dolarlık Bedava Bitcoin

LA Blockchain Summit tarafından yapılan açıklamaya göre Draper’in blockchain odaklı risk sermayesi Draper Goren Holm, her katılımcıya 100 dolar değerinde Bitcoin dağıtacak. Bloomberg tarafından aktarılan habere göre risk sermayesi toplamda 1 milyon dolardan fazla Bitcoin vermeye hazır.

Draper Goren Holm kurucu ortağı Alon Goren, konu hakkında yaptığı açıklamada kripto paralar ve blockchain hakkında bilgi edinmek için içinde bulunduğumuz andan daha güzel bir zaman olmadığını vurguladı. Bu etkinliğin çok ama çok heyecan verici olacağını ifade eden Goren, sektöre gerçekten inananlar olarak bundan gurur duyduklarını ifade etti.

Draper 2013 yılında yapılan bir açık arttırmada 30.000 Bitcoin satın almış ve o tarihlerde sadece ama sadece 19 milyon dolar ödemişti. Draper’in elindeki Bitcoin servetinin şu an 288 milyar dolar değerinde olduğu biliniyor. Sadece bu bile Draper’in neden 1 milyon dolarlık BTC dağıtıyor olduğunu açıklıyor olabilir.

Draper, Bitcoin’e sadece parası için değil aynı zamanda teknolojisi ve geleceği için inananlardan da birisi. Draper yaptığı son açıklamada Bitcoin’in bankacılık sektörünü değiştireceğini ifade ederek de bunu belli etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.