X

Terra Coin Nasıl Alınır?

Terra (LUNA) nedir?
19:23
13 Kasım 2020

Terra (LUNA), itibari para destekli stablecoin’leri kullanan bir blockchain protokolüdür. Küresel ödeme sistemlerinde kullanılan bu protokol hem kripto para tabanlı olup düşük işlem ücreti, yüksek hız sunarken hem de itibari paraların istikrarını öne sürmekte. Whitepaper üzerinde yayınlanan bilgilere göre Terra, Bitcoin ile diğer kripto paraların sansüre dayanıklı ve şeffaf yapılarını da itibari paralarla birleştiriyor.

Terra (LUNA) Nedir?

Terra projesi 2018 yılının Ocak ayında Daniel Shin ile Do Kwon tarafından kuruldu. Terra Coin protokolün kullandığı stablecoin’lerin fiyatını sabitlemek için piyasaya sürülmüş durumda. LUNA sahipleri buna ek olarak ağla ilgili değişimlerde söz sahibi olup oy kullanma hakkını da bulundurmakta.

Terra ağında Güney Kore ve Moğolistan’ın itibari paralarının yanı sıra IMF tarafından 1969 yılında üretilen Özel Çekme Hakları para birimi desteklenmektedir. Söz konusu para birimi birçok ülkenin itibari parasının bir araya getirilmiş hali olarak biliniyor. Bu da LUNA’nın aslında birçok itibari para biriminin benzerlerinin fiyat istikrarı için kullanıldığını gösteriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Peki böylesine kullanışlı olan LUNA Coin nereden alınabiliyor? Kullanıcılar Binance üzerinden rahatlıkla Terra (LUNA) alabilmekte.

LUNA Coin Nereden Alınır?

LUNA Coin tam olarak nasıl   Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • LUNA Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna LUNA yazın ve altta açılan LUNA /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “LUNA  AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek LUNA alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar