reklamı kapat

Telegram Son Hazırlığını da Tamamladı!

Telegram, test ağı için ağ düğümü oluşturma konusunda gerekli kodları yayınladı.
12:00
7 Eylül 2019

İki token satışı ile 1.7 milyar dolarlık sermaye toplayan dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamalarından Telegram, sözleşme süresinin bitmeye yaklaşması ile birlikte hazırlıklara hız kazandırdı.

Gizlilik odaklı mesajlaşma uygulaması dün, test ağında blockchain düğümü kurabilmek için gerekli kodu yayınladı. Kodun yayınlanması ile birlikte mesajlaşma uygulamasının blockchain ağına ilgi duyan geliştiriciler ile topluluk üyeleri artık tam ağ düğümü, onaylayıcı ağ düğümü ve blockchain gezgini olabilecekler. Söz konusu aşamanın tamamlanması aslında Telegram’ın blockchain ağı TON’un piyasaya çıkmadan önceki son engeli de aştığı anlamına gelmekte.

TON projesinin ilerleyişi konusunda bilgi sahibi kaynakların aktardığı detaylara göre yayınlanan kodların aslında 1 Eylül tarihinde paylaşılması planlanmış olsa da birtakım belirtilmeyen aksilikler bunun gecikmesine yol açtı. TON Labs CTO’su Mitja Goroshevsky şu an için Telegram’ın test ağında kendi kendine oluşturduğu ve denediği 100’den fazla ağ düğümü olduğunu ifade etti.

Telegram’ın ana ağının piyasaya sürülmesinin ise 31 Ekim tarihinde önce olmaması bekleniyor.

Telegram ve Ethereum Uyumu

Telegram yatırımcılarını çok fazla bekletse de yakında piyasaya çıkacak ve piyasaya çıkarken büyük bir ortaklık ile beraber geldiğini açıkladı. Ethereum tabanlı merkeziyetsiz uygulamalar da Telegram’ın TON blockchain ağında kullanılabilecek ki bu yeni bir blockchain ağı için oldukça büyük bir haber. Ethereum ve Telegram ortaklığı hakkındaki detayların devamını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

ETİKETLER

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.