X

Teknoloji Devi Samsung, Bu Metaverse Evreninde Sanal Mağazasını Açtı

Samsung'un Decentraland evrenindeki metaverse mağazası, Manhattan'da bulunan gerçek dünya mağazasının bir kopyasıdır.
18:00
7 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Güney Kore merkezli Samsung, metaverse operasyonları için Decentraland‘ı seçen bir metaventure projesini duyuran en güncel mega şirket oldu. Samsung 6 Ocak tarihinde pandeminin insanları fiziksel mağazalardan uzak tuttuğu bir zamanda müşteri etkileşimini geliştirmek adına ikonik New York mağazasının sanal bir versiyonunun açılışını duyurdu.

Samsung, Sanal Mağazasını Decentraland’de Açtı

Samsung’un Decentraland evrenindeki metaverse mağazası, Manhattan’da bulunan gerçek dünya mağazasının bir kopyasıdır. Samsng 837X mağazasına artık sınırlı bir süre için metaverse evreninden erişilebilir. Müşteriler mağazaya erişmek için önce bir web tarayıcısı kullanarak Decentraland’a girmelidir.

Giriş yaptıktan sonra avatarlarını Samsung’un metaverse yapısına taşımaları gerekiyor. Bunun için ise harita kısmında explore seçeneğinde görülen Samsung mağazasına “Jump In” yapmaları gerekiyor. Bu sayede kullanıcılar Samsung’un Decentraland metaverse’ündeki mağazasına ulaşabilir.

Samsung mağazasında kullanıcıları üç oda bekliyor. Bunlar sürdürülebilirlik, kişiselleştirme ve bağlantı olarak sıralanabilir. Samsung 837X mağazasında Bağlantı Tiyatrosu ve Sürdürülebilirlik Ormanı gibi konseptlerin yanı sıra Özelleştirme Aşamasında bir müzik etkinliği yer alıyor.

NFT Şansı

Güney Koreli teknoloji devi, yakın zamanda entegre bir NFT platformuna sahip yeni bir akıllı TV serisinin piyasaya sürüldüğünü duyurmuştu. Micro LED, Neo QLED ve The Frame modelleri dijital sanatı keşfetmek, satın almak ve takas etmek için bir NFT Platform uygulamasına sahip olacak Samsung’un 2022 akıllı TV’lerin yalnızca birkaçı olarak lanse ediliyor.

Bununla birlikte Samsung mağazasındaki konseptlerin deneyimi ile badge (rozet) toplayabilir ve bu sayede ücretsiz NFT’ler kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Bunun için yukarı belirtilen konseptlerin içerisindeki görevleri tamamlamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar