X


Teknik Analiz: Detaylı Ethereum (ETH) Fiyat Değerlendirmesi! Bu Seviyelere Dikkat!

Ethereum (ETH) yükselişi devam edecek mi? Fiyatın olası durakları ve güncel görünüm!
12:40
7 Kasım 2021

Bakkt kısa süre önce platformuna Ethereum (ETH)’u ekleyeceğini duyurdu. Yazı hazırlandığı sırada 4.553 dolardan alıcı bulan Ethereum (ETH), kısa süre içinde ciddi hareketler yapabilir. Bakkt haberi fiyata direkt olarak yansıdı, şirketin yaptığı açıklamaya göre gerekli hazırlıklar tamamlandı ve önümüzdeki haftalarda ETH resmen platforma eklenmiş olacak.

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC)

Piyasalardaki aç gözlülük endeksi 76’dan 71 bölgesine kadar gevşedi. Volatilite, yatırımcıları daha temkinli olmaya itiyor. Aşağıdaki ETH/BTC haftalık grafiğine baktığımızda ETH 2.0 geçişinden önce artan talebi görüyoruz. Bitcoin (BTC) karşısında güç kazanan Ethereum (ETH) yeni zirveler hedefliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum (ETH) dolar paritesinde 1700 desteğinden bu yana yükseliş eğilimini sürdürüyor. Bu desteğin oluşturduğu model tüm zamanların en yüksek seviyesine giden yolu çizdi. Fiyatın 4372 dolar direncinin üzerinde tutunabiliyor olması 5.000 dolar hedefini mümkün kılıyor.

Göreceli güç endeksi günlük grafikte 75 seviyesinin üzerinde daha yukarı hareketler yapmaya meyilli görünüyor. Yükseliş trendinin devam ettiğini gösteren RSI yakından takip edilmelidir.

Ethereum (ETH) Yükselişi Devam Edecek

Artan talep Ethereum (ETH) ayılarının şansını sıfırlıyor. Direnç bölgelerinin yıkılmış olması düşüş bekleyenlerin umudunu da azaltıyor. Dört saatlik grafikte 4.412 dolar desteğinin güçlü kaldığını görüyoruz. Buna göre önümüzdeki hafta 4.665 dolar direncinin kırılması muhtemeldir. Eğer maliyetiniz 4372 dolar direncine yakınsa kısa vadeli fırsatlar size kazanç getirebilir.

Dört saatlik grafik güçlü boğa trendinde olduğumuzu teyit ediyor. Volatilite yüksek ve 4412, 4143 ve 3888 dolar dirençleri kritik görünüyor. Bitcoin (BTC)’in olası çöküşünde bu destek bölgelerini izleyen birçok yatırımcı short denemeleri yapacaktır. Yukarı yönlü hareketin devamı halinde 4665 direnci önemlidir. Ethereum (ETH) şu saate kadar 4.575 bölgesine dokunarak bir miktar geri çekildi, haftalık kapanışa yaklaştıkça boğaların direnç testi ihtimali de kuvvetlenebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar