X


Yüzde 700 Artacak! Ünlü Analist PlanB, Bitcoin’de Büyük Bir Artış Bekliyor

Ünlü analist PlanB, Bitcoin için dudak uçuklatan tahminini paylaştı.
13:10
7 Kasım 2021
Yüzde 700 Artacak! Ünlü Analist PlanB, Bitcoin'de Büyük Bir Artış Bekliyor

Ünlü kripto para analisti PlanB, 2022’nin ilk çeyreği için Bitcoin (BTC) fiyat hedefini güncelliyor ve BTC’nin diğer tüm varlıklardan daha iyi performans gösterdiği hiperbolik bir artış göreceğini düşünüyor.

PlanB Bitcoin’de %700 Artış Bekliyor

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti, Bitcoin boğası Anthony Pompliano ile yaptığı röportajda, çeşitli modellerine dayanarak, Bitcoin’in gelecek yılın başlarında %700’e kadar yükselme olasılığının olduğunu söylüyor.

“Şu anda zincir sinyallerine bakarsak, Bitcoin‘de bu zirve için en az birkaç ay süresi olduğunu söyleyebilirim, buradan altı ay sonra diyelim. Yani bu Q1’in sonu olurdu. Sonra kullandığım üçüncü tür model elbette o zemin modelidir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sanırım yıl sonunda 100.000 doların üzerinde, 135.000 doların üzerinde olacağız ve ardından belki de 288.000 dolar ve hatta üzerinde stok akış X (S2FX) model hedefine doğru büyümeye devam edeceğiz. Gelecek yılın ikinci çeyreğinde 300.000, 400.000 dolar veya 500.000 dolar fiyatlarını ilk çeyrekte görsem bile şaşırmam.”

Geleneksel olarak değerli metaller gibi emtiaların performansını izlemek için kullanılan stok akış modeli (S2F), bir varlığın fiyatını mevcut arzıyla karşılaştırır. Bu arada, PlanB’nin stoktan akışa çapraz varlık modeli (S2FX), BTC’de bir değerleme yapmak için Bitcoin‘in kavram kanıtından bir finansal varlığa geçiş aşamalarına bakar.

Hiperbolik Senaryo Gerçekleşecek

PlanB, uzun vadede Bitcoin’in hiperbolik bir artış gördüğünü söyledi ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Şu anda para yaşlılarla. Gayrimenkul ve altın, fiziksel dünya, dijital dünya değil. Dijital kıtlık yeni nesil bir şey, bu yüzden Bitcoin’de bu artışın yaşanacağını düşünüyorum. Ama aynı zamanda kendi modelimde kıtlık ile değer arasında doğrusal bir ilişki olduğunu görüyorum. Kıtlık, benim görüşüme göre, bu doğrusal ilişkiye neden olan en önemli faktördür ve insanların artık gayrimenkule daha fazla para yatırmasına neden olur.

Bu, bölünebilirliğin, değiştirilebilirliğin, taşınabilirliğin yanında bir kez değişecek, ayrıca Bitcoin‘in kıtlığı gayrimenkulden daha iyi olacak. Bu yüzden şu anda bu fomo’ya (kaçırılma korkusu), hiperbolik senaryoya giriyoruz. Bu ya gelecek yıl ya da bir yıl sonra gerçekleşebilir.

2024’ten 2028’e kadar diyelim, bu süre ya da belki biraz sonra, 2024 ile 2032 arasında bir yerde olurdu. Evet, sanırım ikimiz de aynı fikirdeyiz: bu hiperbolik senaryo olacak. Bitcoin, fiziksel, dinamik, matematiksel olarak diğerlerinin üzerinde en iyi varlık olacaktır.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar