X

Elon Musk (BTC) Mega Boğa Sinyalini Vermiş Olabilir! Son Açıklama Kafaları Karıştırdı!

Önümüzdeki günlerde büyük habere hazır olun, Elon Musk ilk sinyali vermiş olabilir.
11:40
7 Kasım 2021

Tesla Bitcoin (BTC) ödemelerini başlatarak bu yıl BTC fiyatının artışını destekledi. Fakat bu sefer durum daha farklı, gelecek haber çok daha büyük olabilir. Elon Musk dün akşam saatlerinde Twitter hesabı üzerinden önemli bir anket yayınladı. Eğer Elon kararını verirse Michael Saylor’un izinden gidebilir.

Elon Musk Hisselerini Satıyor

Milyarder Elon Musk alışılmadık düşünceleriyle tanınıyor ve en son Twitter‘da Tesla hisselerinin %10’unu satıp satmayacağını sordu. Bu anketin sonucu ne çıkarsa çıksın onu yapacağını söylemeyi de ihmal etmedi.

“Son zamanlarda vergiden kaçınmanın bir yolu olan gerçekleşmemiş kazançlara sığınılıyor. Bu yüzden Tesla hissemin %10’unu satmayı öneriyorum”.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Musk, Washington’daki milyarderlerin net değerini vergilendirme tekliflerini ilk kez hedef almıyor. Mevcut ABD vergi yasasına göre, hisse senetleri gibi varlıklar yalnızca satıldıkları zaman vergilendirilir (sermaye kazançları) olarak bilinir. Fakat Amerika’nın en zenginleri devasa hisse senedi portföylerini satmıyorlar.

Gerçekleşmemiş kazançlar gelir olarak sayıldığında, milyarderler ortalama bir Amerikalıdan çok daha düşük olan %8.2’lik bir ortalama gelir vergisi öderler.

Geçen ay Musk, Demokratların milyarderleri vergilendirme önerisine işaret ederek, bunun ABD’deki en zengin insanlardan gelen serveti yeniden dağıtmak için yeni bir kampanyanın başlangıcını temsil ettiğini söyledi.

Tesla hisselerinin 1000 doları aşması Elon Musk’ı dünyanın en zengin insanı haline getirdi. Üstelik 335 milyar dolarlık servetiyle açık ara farkla birinci sıraya oturdu.

Gabriel Zucman ise milyarderlere vergi çalışmasının hayata geçmesi halinde Elon Musk’ın ilk 5 yılda 50 milyar dolar vergi ödemek zorunda kalacağını söylüyor.

Elon Musk Yüz Binlerce Bitcoin (BTC) Alabilir

Kripto para topluluğu ise Elon Musk’ın attığı bu adımı kendi pencerelerinden değerlendiriyor. Daha önce Michael Saylor büyük riskler alarak milyarlarca dolar değerinde MicroStrategy hissesini satmış hepsiyle Bitcoin (BTC) almıştı. Elon Musk hisselerini satarsa elde ettiği nakitle Bitcoin (BTC) alabilir, bununla birlikte Tesla ödemelerinde yeniden Bitcoin (BTC) kabul etmeye başlaması ona kısa sürede ciddi kazanç getirecektir.

Kevin Paffrath ünlü milyarderin bunu yapması için dört neden sayıyor.

  1. Enflasyon endişeleri sebebiyle parayı nakit yerine diğer varlıklara taşımak zorunda
  2. Bitcoin (BTC) onun en büyük yatırımlarından biri bunu desteklemek isteyebilir
  3. Elon tüm gayrimenkulünü sattı ve oraya para harcaması beklenmiyor
  4. Tesla, Bitcoin (BTC) ödemelerini yeniden kabul ederse bu en fazla onun işine yarar

Kevin kendinden oldukça emin şekilde Elon Musk’ın elindeki parayla Bitcoin (BTC) alacağını düşünüyor. Kabaca 12 milyar doların önümüzdeki haftalarda kripto paralara aktığını görebiliriz, bu durum inanılmaz fiyat artışlarını tetikleyecektir.

Bu arada Michael Saylor kısa süre önce Elon Musk’a hitaben “25 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) al” dedi. Saylor, enflasyon ve yüksek vergiyle mücadele için bu yöntemi tercih ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar