X


Teknik Analiz: Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB), Ethereum (ETH) ve Decentraland (MANA)

Kripto para yatırımcılarının zararları artıyor. Peki bu düşüş nereye kadar devam edecek? Güncel destek bölgeleri hayati öneme sahip!
23:30
17 Kasım 2021

Bitcoin öncülüğünde, piyasalar oldukça hareketli günler geçiriyor.  Direnç testi sonrasında başarısız olan Bitcoin fiyatı bunun bedelini ödüyor. Ancak bu düzeltmenin daha ne kadar derinleşeceği henüz kestirilemiyor. Kısa ve orta vadeli Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB), Ethereum (ETH) ve Decentraland (MANA) fiyat tahminleri, güncel destek bölgelerini ele alıyoruz.

Bitcoin (BTC)

Poppe ve daha birçok analist fiyatın başarısız direnç testleri sonrasında bu bölgeye gevşeyeceğini ön görmüştü. Ancak fiyatın 58.000 doların altına yeni bir dip araması geri dönüş ihtimalini de zayıflatacaktır. Akşam gelen Fidelity haberine rağmen 61.000 doları aşamayan Bitcoin fiyatı aşırı satış baskısının gölgesinde ve direnişine devam ediyor.

Matt Maley’e göre, BTC’nin son fiyat düzeltmesinde korkulacak bir şey yok, Yahoo Finance için bazı açıklamalar yapan analist bu düzeltmenin derinleşmeyeceğine inanıyor. Ciddi ve kalıcı bir kayıp senaryosu için 50.000 doların altına işaret eden analist bunun imkansız olmadığını da yineliyor. Eğer böyle bir şey yaşarsak, Temmuz ayındaki yükselen trendin altına düşeriz ve bu durum kripto para piyasalarına ciddi zarar verir. Morgan Creek’ten Mark Yusko bile (iyimser açıklamalarıyla tanınır) fiyatın 58.000 bölgesinden daha aşağıya çekilebileceğini düşünüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Fiyatın aşağı yönlü seyrinde 58.000, 56.500 ve 53.500 seviyeleri kritik öneme sahip olacaktır. Kısa vadede 60.000 desteği psikolojik olarak da önemli görev üstleniyor. Güncel stop bölgelerinizi kontrol ederek risklerinizi minimize etmeniz menfaatinize olabilir.

Shiba Inu (SHIB), Ethereum (ETH) ve Decentraland (MANA)

En büyük altcoin ile değerlendirmemize devam edelim. Ethereum (ETH) yazı hazırlandığı sırada 4.250 dolardan alıcı buluyor. Daha önce 4.100 dolara kadar gevşediğini görmüştük. Eğer 4.000 doların altına sarkarsa hızla 3.700 dolar bölgesine düşme riski bulunuyor. Aşırı satış baskısı RSI tarafından teyit ediliyor, hareketli ortalamaların düşüş sinyali göndermeye devam ettiğini görüyoruz. Fiyatın kısa vadede 4.230 ve 4.100 bölgesini koruması gerekiyor. Psikolojik destek olan 4.000 dolar bandı ise kısa vadeli trendin tersine dönmesini sağlayabilir.

Shiba Inu (SHIB), en büyük Dogecoin katili ve ilk başarıya ulaşan meme token SHIB yazı hazırlandığı sırada 0.00004817 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Yakın zamanda 0.00005000 bölgesinin önemli destek görevi gördüğünden bahsetmiştik. Burası kaybedildi, eğer meşhur SHIB balinaları yardımcı olmazsa fiyat 0.000035 bölgesine kadar gevşeyebilir. Buranın altına düşen fiyat orta vadede başına bir sıfır alma riskiyle karşı karşıyadır. Elbette Bitcoin’in hareketleri bu noktada belirleyici olacak gibi görünüyor.

Diğer üç kripto paraya göre en iyimser tabloyu Decentraland (MANA)’da görüyoruz. Metaverse çılgınlığından payını alan proje ciddi manada uzun vadeli yatırımcı kazandı. Dört saatlik oluşan fincan kulp formasyonu eğer Bitcoin müsaade etseydi 3,65 dolara ulaşan bir MANA fiyatını görmemizi sağlayacaktı. Ancak mevcut 3,17 dolar seviyesi halen umut vaat ediyor. Hareketli ortalamalar henüz kırmızıya dönmedi. RSI nötr bölgede ve momentum zayıflıyor. Fiyat eğer 3,5 doları aşabilirse 3,78 ve 5,38 dolar arasında yeni bir zirve yapmaya çalışacaktır. En yakın güçlü destek 2,8 dolar bölgesinde bulunuyor, eğer 2,4 altında kapanışlar olursa düşen trende merhaba diyebiliriz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar