Tecrübeli Kripto Para Analisti, Kritik Fiyat Seviyelerine Dikkat Çekti: Bitcoin, Piyasaya Nasıl Bir Yön Çizecek?

Tecrübeli kripto para analisti, Bitcoin'de yüksek oranlı değer artışlarının devam edebilmesi adına aşılması gereken direnç seviyelerini açıkladı.
12:40
28 Aralık 2021
Teknik Analiz: Bitcoin Yönünü Aşağıya Çevirdi! Düşüş Devam Edecek mi?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, günün ilk saatlerinde işlem gördüğü 51.000 dolar direnç bölgesinden aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlayarak 49.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Bitcoin’deki bu değer kaybı, kripto para piyasasına da bir düşüş ivmesi kazandırdı. Bu bağlamda Ethereum, kaydettiği değer kayıplarının ardından 3.900 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Yükseliş Trendi Devam Ediyor mu?

En sonki Youtube yayınında piyasanın güncel durumunu değerlendiren tecrübeli kripto para analisti Tone Vays, Bitcoin’in Mart 2020’deki çöküşten bu yana bir yükseliş trendinde olduğunu dile getirdi. Vays, BTC‘deki teknik görünümün pozitif olduğunu ve aylık grafiğin yükseliş sinyali verdiğini söyledi. Bitcoin’in güçlü direnç seviyelerini kısa bir süre içerisinde aşamamasının ilerleyen aylarda daha yüksek oranlı değer artışlarına neden olabileceğini ifade eden Vays, 2020’den bu yana süren yükseliş trendinin hala devam ettiğini sözlerine ekledi.

Bitcoin’de Kritik Direnç Seviyeleri

51.750 dolar fiyat seviyesinin kısa vadede kritik bir role sahip olduğunu ifade eden tecrübeli kripto para analisti, yüksek oranlı değer artışlarının devam edebilmesi adına aşılması gereken direnç seviyelerine dikkat çekti. Vays, lider kripto para birimi Bitcoin’i 100.000 dolar fiyat seviyelerine ulaştırabilecek bir yükseliş hareketinin kaydedilebilmesi adına 60.000 dolar direnç seviyesinin aşılmasının kripto para piyasası adına büyük bir önem taşıdığını belirtti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar