Tecrübeli Analist, BTC Adına 2024’e İşaret Etti: Bitcoin, Bu Fiyat Seviyelerine Ulaşabilecek mi?

Özet

  • Tecrübeli analist PlanB, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile Bitcoin 2024 Halving'ine işaret ederek BTC'nin fiyat performansına ilişkin öngörülerini paylaştı.
18:30
22 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günlerde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 27.250 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, hafta içinden bu yana güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,15 trilyon dolar seviyesine geriledi. Sosyal medya hesaplarında ‘PlanB’ kullanıcı ismi ile bilinen tecrübeli analist, piyasadaki bu yüksek voaltilite devam ederken 2024 yılına ilişkin bir öngörüde bulundu.

PlanB, 2024’e İşaret Etti

Kripto para piyasası, son günlerde oldukça hareketli bir süreç geçirdi. Nisan ayının başlarında 30.000 doları aşan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta içinden bu yana kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 27.250 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki bu düşüş eğiliminin etkisiyle çoğu kripto para birimi son günlerde değer kayıplarına hız kazandırdı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CMC verilerine göre 1,15 trilyon dolar seviyesine geriledi. Öte yandan piyasadaki bu yüksek volatilite devam ederken PlanB de Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile 2024’e ilişkin tahminlerini paylaştı.

Bitcoin, Bu Fiyat Seviyelerine Ulaşabilecek mi?

Sosyal medya hesaplarında ‘PlanB’ kullanıcı ismi ile bilinen tecrübeli analist, Twitter hesabından yaptığı bir dizi paylaşım ile 2024’te gerçekleşmesi beklenen bir sonraki Bitcoin Halving’ine (BTC blok ödülü yarılanması) işaret ederek öngörülerini paylaştı. PlanB’nin S2F modeline göre lider kripto para birimi Bitcoin, 2024 BTC Halving’ine kadar 60.000 dolar seviyelerine ulaşacak ve Halving’in ardından da yükseliş yönlü bir ivme yakalayacak.

Ancak şunu da ifade etmek gerekir ki PlanB, S2F modeli ile geçmiş yıllarda birçok başarılı analiz yapmış olsa da geçen yıl öngörülerinin aksine kripto para piyasası, büyük ölçekli düşüşler kaydetti. PlanB’ye göre bu süre zarfında 6 haneli fiyat seviyelerine ulaşması gereken Bitcoin, 2022’nin sonlarında 17.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI