Reklam

Tecrübeli Analist Bitcoin ve 3 Altcoin için Son Analizini Paylaştı: Parlak Görünüyor

Kripto para piyasaları haftayı pozitif bölgede kapatmaya çalışırken, tecrübeli kripto para analisti ve trader'ı Altcoin Sherpa, Bitcoin ve üç altcoin için son analizlerini paylaştı.
11:00
6 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasaları haftayı pozitif bölgede kapatmaya çalışırken, tecrübeli kripto para analisti ve trader’ı Altcoin Sherpa, Bitcoin ve üç altcoin için son analizini paylaştı.

Bitcoin Analizi

Altcoin Sherpa olarak bilinen anonim kripto para analisti ve trader’ı, 180 binden fazla Twitter takipçisine Bitcoin’in (BTC) çok uzak olmayan bir gelecekte 28 bin doları tekrar ziyaret etmesini beklediğini söyledi. Analist, en büyük kripto para BTC‘nin son yerel zirvesi olan 24 bin 700 doların ikna edici olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

Hala orta vadede 28 bin dolara gideceğimiz görüşündeyim, ancak bu 23 bin ila 22 bin dolarlık bölgede önemli bir düşük seviye oluşturmak için daha fazla düşüşü görmem gerekiyor. 24 bin 700 dolardaki son zirve, dürüst olmak gerekirse çok ikna edici değildi, ancak bence yine de yükseliş piyasası yapısındaydı.

Analist, Ethereum’un (ETH) Bitcoin’den önce patlamasını beklemesine rağmen, 22 bin ila 23 bin dolar aralığında daha yüksek bir düşük yapılması halinde Bitcoin’in toparlanabileceğine inanıyor:

22 bin ila 23 bin dolar civarında daha yüksek bir dip görmek istiyorum, aksi gösterilene kadar uzun zaman grafiklerinde hala yükseliş trendinde. Hala ETH’yi yakından izliyor ve bence önde gidiyor.

Bitcoin, yazım sırasında 23 bin 211 dolardan işlem görüyor.

Analistin Listesindeki Altcoin’ler

Analistin listesindeki ilk altcoin, akıllı sözleşme platformu Solana (SOL). Altcoin Sherpa, altcoin’in önemli bir noktada oturduğunu ancak 32 dolar ile 47 dolar aralığında daha fazla yukarı ve aşağı yönde hareket beklediğini belirterek şunları söyledi:

Bana bunun durumu gerçekten belirsiz görünüyor. Bir süredir Solana için herhangi bir aktif pozisyon almadım. Daha düşük yüksek, ardından daha yüksek düşük… SOL genel olarak al-sat yapan yatırımcıları doğramakla meşgul.

Solana, geçen hafta sonunda yerel zirveye yaparak piyasa genelindeki ralliden yavaş bir düşüşe tanık oldu. SOL, yazım sırasında 40,39 dolardan işlem görüyor.

Önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum‘a geçen analist, en büyük altcoin’in ABD doları (USD) karşısında para kaybeden yatırımcılar için parlak bir nokta gördüğünü ve ETH‘nin BTC’ye karşı güçlü göründüğünü belirtti:

USD’de kötü durumda olabilirsiniz ancak ETH/BTC çifti gerçekten güçlü görünüyor. Orta vadede çok ilginç fiyat hareketleri yapabilir; bence ileriye dönük olarak herhangi bir BTC tutulmaması için bazı argümanlardan biri de bu.

Ethereum, yazım sırasında bin 724 dolardan işlem görüyor.

Analistin listesindeki sonuncu altcoin ise Ethereum için bir Layer-2 ölçeklendirme çözümü olan Optimism (OP). Kripto para analisti, altcoin’in son birkaç haftadaki büyük rallisinin ardından daha agresif kripto para yatırımlarına karşı korunmak için OP’yi short’lamayı planladığını söyledi:

Bunu diğer eşyalarım için bir hedge olarak short’luyorum.

OP, bir dizi rallinin ardından hafta içinde 2,24 dolara kadar çıktı. Optimism, Temmuz ortasında 0,50 doların altında işlem görüyordu. Altcoin, o zaman beri sert yükseldi ve yazım sırasında 1,91 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar