reklamı kapat

Tecrübeli Analist: Bitcoin Yakında Rekor Kırabilir

Bitcoin fiyatı bu belirsizlikten kurtulabilecek mi?
20:00
6 Haziran 2020

Birb Nest isimli alım satım topluluğunun da kurucusu olan Crypto Birb, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada lider kripto para birimi Bitcoin’in gidebileceği iki olası fiyat seviyesini duyurdu. Bitcoin’in uzun bir süredir 10.000 dolar ile 9.000 dolar seviyeleri arasında sıkışıp kaldığı biliniyor ve bu belirsizlik yatırımcılarda da endişeye sebep oluyor.

Önde gelen kripto para analisti ise Bitcoin’in şu an için 50 günlük basit hareketli ortalama nedeniyle ayıların baskısını engellediğini belirtti. Ayılar için oldukça kritik bir seviye olan 50 günlük basit hareketli ortalamanın kırılması durumunda fiyatın sert bir şekilde 7.518 dolar seviyesine kadar düşeceğini ifade eden analist, tabii ki tek seçeneğin bu olmadığını hatırlattı.

Bitcoin Temmuz Ayında Rekor Kırabilir

Kripto para analistine göre 7.518 dolar seviyesine kadar bir düşüş gerçekleşmesi, daha büyük bir olasılığa sahip. Buna rağmen olası bir düşüşte fiyatın önce 9.000 dolar devamında 8.500 dolar desteklerine takılabileceğini belirten Crypto Birb, bu dramatik noktaya ulaşarak alıcıların iştahının kabartılabileceğini ve fiyatın yeniden yükselişe geçebileceğini de ifade etti.

Oluşacak bu alış baskısı ve daha fazla yükseliş beklentisi ile beraber BTC’nin önce 10.500 doları devamında 12.000 doları kıracağını belirten Crypto Birb, Temmuz ayı gibi böyle bir rekor kırılabileceğini düşünüyor.

Bitcoin grafiğine bakıldığında şu an için klasik bir Bart Simpson görüntüsünün oluştuğu görülüyor. Bu da fiyatın bir süre daha dalgalı devam edebileceğini gösteriyor. Bitcoin madencilerinden kaynaklı satış baskısının da azalması, gerçek anlamda BTC fiyatının yükselişini tetikleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.