reklamı kapat

Tarihsel Veriler Bitcoin İçin Neler Söylüyor?

Bitcoin’in (BTC) tarihsel verileri gelecekte olabilecekler hakkında fikir veriyor.
09:00
18 Mayıs 2019

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz günlerde 8.000 dolar seviyesini geride bırakınca bir kere daha birçok kullanıcının dikkatini üzerinde toplamayı başardı. Bu başarının ardından uzmanlar öncü kripto paranın geleceği hakkında yeni fiyat tahminlerinde bulunmaya başladı. Her zamanki gibi uzmanların görüşleri çeşitli yönlere ayrılıyor. Bitcoin’in tarihi verilerine dikkat çeken bir grup uzmana göre, mevcut tabloların seyri bu şekilde devam ederse BTC yeniden birikme evresine adım atabilir.

Bitcoin Koşusu Yavaşlayabilir

Kripto para piyasasındaki tanındık uzmanlar arasında yer alan Tuur Demeester BTC’nin geleceği hakkında ilgi çekici iddialarda bulundu. Demeester tarafından piyasa hakkında yayımlanan rapora göre Bitcoin uzun bir süre boyunca yaşadığı ayı piyasasının ardından bir yeniden birikme evresine uzanıyor. Bu evre BTC’nin ayı trendinin bir nebze üzerinde performans sergilemesi anlamına geliyor. Başka bir deyişle Bitcoin bu evreye başladığında mevcut hareketlenmeler yerine çok daha yavaş seyreden bir fiyat grafiği izleyeceğiz.

Boğalardan Önce

Tuur Demeester’a göre yeniden birikme evresinin ardından Bitcoin büyük bir boğa trendine başlayacak. Ancak bu gerçekleşmeden önce BTC 6.000 ile 10.000 dolar arasında seyrine devam edecek. Daha sonra Bitcoin halving (yarılanma) gerçekleştiğinde boğa piyasası da start alacak.

Her zaman olduğu gibi şimdi de piyasadaki uzmanlar birçok farklı görüşü benimsiyor. Kullanıcıların hangi uzmana itibar edip hangi görüşe göre hareket edeceğine karar verme noktasında dikkatli davranmaları gerekiyor. Yatırım yapmadan önce herkesin kendi araştırmasını yaparak işe koyulması herkes için daha faydalı sonuçlar doğurabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun