X


Ünlü Borsa Bitcoin’in Düşüş Sebebi Hakkında ‘İnceleme’ Başlattı!

Bitstamp, platformunda yaşanan 5.000 BTC'lik satış hakkında inceleme başlattı.
21:00
17 Mayıs 2019

17 Mayıs tarihinde yayınlanan bir bildiriye göre, önde gelen kripto para borsalarından Bitstamp geçtiğimiz gece kendi platformunda yaşanan ve emir defterinde büyük bir etkiye yol açan devasa Bitcoin (BTC) satışı hakkında inceleme başlattı. Bilindiği üzere lider kripto para birimi Nisan ayından beri devam eden yükselişini yakın zamanda yaşanan ve bir buçuk saat içerisinde 1.500 dolarlık değer kaybına yol açan bir olay ile noktalamak zorunda kaldı. Konu hakkındaki detaylı haberi buradan okuyabilirsiniz.

İçerik Rehberi

5.000 Bitcoin Satıldı

16 Mayısı 17 Mayısa bağlayan gece Bitstamp kripto para borsasında 5.000 BTC’lik satış gerçekleşti ve short veya long pozisyonları Bitstamp verilerine endeksli düzenleyen BitMEX üzerinde de bu satışa bağlı olarak inanılmaz bir gelişme yaşandı. Bitstamp da konu hakkında yayınladığı tweet ile olay hakkında detaylı bir inceleme başlattıklarını ifade etti.Yaşanan düşüş sonrası yaklaşık 250 milyon dolarlık long pozisyon adeta dakikalar içerisinde tasfiye oldu. Domino etkisi gibi yayılan bu gelişme, diğer borsalarda da fiyat düşüşünü tetikledi ve BTC 1 saat içerisinde 1.500 dolara yakın kayıp yaşadı.

BTC/USD chart on Bitstamp on May 17

Forklog’un aktardığı verilere göre bir kullanıcı elindeki 5.000 BTC’yi 6.200 dolardan satış emrine çıkartarak bütün bu düşüşü tetikleyen kişi oldu. Bazı uzmanlar ise söz konusu kişinin 8.200 dolardan emir girmek istersen yanlışlıkla 6.200 dolar girerek bu olaya sebep olmuş olabileceğini dile getirmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar