X


Stellar Ekosistemindeki Heyecan Verici Projelerle Tanışın

Stellar ağı heyecan verici projelerle piyasadaki etkinliğini artırıyor.
07:00
13 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasanın en ilginç paralarının başında hiç şüphesiz Stellar geliyor. Geçtiğimiz günlerde Coin Türk okurlarıyla Stellar’ın fiyatının diğer altcoin’lerin aksine direnç gösterdiğini paylaşmıştık. Bu haberimizde ise Stellar ekosistemindeki heyecan verici projeleri inceleyeceğiz.

1. IBM universal payment solution. Lider teknoloji şirketi IBM ödeme sistemini daha şeffaf yapmak için Stellar ağını kullanmaya hazırlanıyor. Dünya genelinde onlarca bankayla ortaklık kursa da, şirket özellikle Asya Pasifik bölgesinde Stellar’ın potansiyelinden yararlanmak istiyor.

IBM Blockchain Çözümleri departmanı başkanı Jesse Lund şirketin, kağıt parayı Stellar Blockchain’ine taşıma sürecinde bir merkez bankasına yardım ettiğini bildirdi. Analistler Stellar/IBM ortaklığının SWIFT/IBAN ödeme altyapısını tahtından edebileceğini öngörüyor.

2. Veridium. IBM ve Stellar’ın ortağı Veridium, karbon emisyon kredisi piyasasını dünya çapında token’laştırmak için geliştirilmiş bir proje. Projenin token’ı VERDE petrol ve gazla işlem yapan platformlarla entegre edilerek karbon emisyonunu dengeleme sürecinin otomatikleştirilmesi amaçlanıyor.

3. Stellar X. Lider bir P2P merkezsiz borsa olmayı amaçlayan Stellar X kullanım tecrübesini iyileştirmek için her şeyi yapıyor. Stellar’ın platforma destek vermesi “merkezsizlik” açısından eksi puan olarak yazılabilir, ancak Stellar X her şeye rağmen merkezsiz borsa piyasasında öne çıkabilir.

4. Open Garden. Platformun kullanıcıları telefonlarından wifi hotspot açtığında kullanılan veriler karşılığında XLM cinsinden ödeme alıyor. Platform internete erişimin kısıtlı olduğu az gelişmiş ülkelerde işe yarayabilir.

5. TillBilly. Platform Stellar altyapılı bir POS sistemi olarak hizmet veriyor. Sadakat puanlarının da bulunduğu platform kredi ve debit kartlarına kıyasla çok daha hesaplı.

6. Slice. Eskiden yalnızca ABD’deki kurumların erişebildiği emlak projelerinin token’laştırıldığı bir proje. Kullanıcılar Slice ile diğer ülkelerde emlak yatırımı yapabiliyor.

7. Sure Remit. Yurt dışına para gönderimi için geliştirilmiş bir havale ağı. Özellikle akrabalarına para göndermek isteyen Afrikalıları hedef alıyor.

8. SmartLands. Tarım arazilerinin token’laştırıldığı yenilikçi bir proje. Proje dahilinde kripto para kullanarak tarım arazisi satın alınabilir.

Tüm bu projeler Stellar ağının büyümekte olduğunu gösteriyor. Şayet projeler başarıya ulaşırsa Stellar ismini uzun vadede çok daha fazla duyurabilir ve XLM değeri büyük bir değer artışı yaşayabilir.

Kaynak: usethebitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar