X


Sosyal Medyada En Çok Konuşulan 20 Kripto Para Açıklandı

Bu kripto paralar sosyal medyada bir hayli popüler.
17:44
6 Kasım 2020

Sosyal medyadaki popülerlik kripto para birimlerinin fiyatı üzerinde büyük etkiler yaratabiliyor. Daha önce Twitter’da bir anda herkesin konuşmaya başladığı kripto paraların rekor bir yükseliş elde ettiği veya hakkında kötü haber yayılan bir projenin çok sert düştüğü defalarca görüldü. Sosyal medyada en çok konuşulan kripto para birimi tahmin edileceği gibi Bitcoin (BTC) olsa da DeFi projeleri arasındaki rekabete bakıldığında yakında yükseliş yaşaması olası gözüken 20 proje seçilebilmekte.

DeFi projelerinin asıl yükselişi yaz döneminde oldu ve Eylül ayında neredeyse hepsi çok sert çakıldı. Buna rağmen sağlam ve güvenilir bir altyapı ile ekibe sahip olan DeFi projelerinin sosyal medya üzerindeki popülerliği hala devam ediyor gibi gözüküyor. ICO Analytics uzmanları tarafından derlenen verilere bakıldığında da 20 kripto paranın çeşitli sebeplerden Twitter üzerinde en çok konuşulanlar arasına girdiği görülmekte.

Peki bu 20 kripto para hangileri ve sosyal medyada ne oranda bir konuşulmaya ve bahsedilmeye  sahipler?

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

UNI Birinci, YFI İkinci Sırada

Listeye bakıldığında en büyük payın %12,2 ile Uniswap kripto para borsasında ve bunun kripto parası UNI’de olduğu görülüyor. Onun hemen arkasından ise %10,4 ile son dönemde ciddi bir düşüş yaşayan YFI yer almakta. Aslında UNI de aynı YFI gibi düşüş yaşadı ancak YFI’nin 40.000 dolar üstüne çıktıktan sonra 10.000 dolar altına inmesi kesinlikle zararın daha fazla gözükmesine yol açtı.

Listedeki yer alan diğer projelere ve popülerlik sebeplerine bakıldığında ise birkaç tanesinin gerçekten yükseliş yaşayabilecek olması ile buraya girdiği görülüyor. CORE ve TWT Ekim ayında önemli gelişmelere imza attı ve birçok yatırımcı bunların fiyat yükselişinden umutlu. CAKE projesi ise arkasındaki Pancakeswap merkeziyetsiz borsası ile engelleri bir bir aşmakta ve üst sıralara yerleşmekte.

Polkadot top 10 kripto para içerisinde yer alması ve yeni bir DeFi ekosistemine ev sahipliği yapması ile aslında bu sırada hak ettiği yerin çok altında gibi gözüküyor. Bunun altındaki kripto paraların ise çoğunlukla yatırımcılara yaşattığı zarar nedeniyle burada olduğu söylenebilir. Yine de en çok konuşulan 20 DeFi projesi, BTC fiyatı yerinde durmaya başlayınca yatırımcılara sürpriz yapabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar