Sonunda! Beklenen Bomba Liste Açıklandı! Bitcoin, SHIB ve 3 Altcoin 2023’te Piyasayı Sallayacak!

Kripto para piyasası 2022'de kabus dolu bir yıl geçirirken, uzmanlar 2023'e damgasını vuracak altcoin'leri paylaştı. 
12:25
3 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası 2022’de kabus dolu bir yıl geçirirken, uzmanlar 2023’e damgasını vuracak altcoin’leri paylaştı.

Ethereum ve XRP: 2023’te Önemli Gelişmeler Var!

Uzmanların listesindeki ilk altcoin Ethereum (ETH). Önde gelen platformlardan Bitcoinist’in analistlerine göre, 2023’te makroekonomik şartların düzelmesiyle ve sektördeki krizlerin sona ermesiyle ETH fiyatı, zincirleri kırabilir. ETH, son birkaç aydır iyi performans gösteremedi. Merge güncellemesi de bekleneni veremedi. Bununla birlikte, 2023’e girerken, Ethereum ekosisteminde önemli değişikliklere tanık olabiliriz. Şangay güncellemesi staking sürecinde bir çığır açarak ETH’ye daha fazla yatırımcı çekecek.  Eylül 2022’de Ethereum,  Merge ile enerji verimliliğini önemli ölçüde artırdı. Uzmanlar Merge sayesinde kurumsal yatırımın ETH’ye yöneleceğine inanıyorlar. Sonuç olarak ETH’de yeni zirve beklemek mümkün.

Analistlerin listesindeki ikinci altcoin Ripple (XRP). Başlangıcından bu yana, XRP ekosistemi her zaman dinamik olmuştur. XRP, 22 Mayıs 2014’te 0,00268621 dolardan işlem görmeye başladı ve son sekiz yılda %12727 oranında arttı. CoinMarketCap’in verilerine göre XRP, son bir haftada %1,8 düşüşle an itibariyle 0,3444 dolardan işlem görüyor. XRP‘nin mevcut fiyat hareketine dayanarak, birkaç analist, altcoin’in 0,40 dolardaki direnç seviyesini aşması durumunda ivme kazanacağını belirtti.  XRP, Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında devam eden davadaki küçük zaferlerin ardından artış kaydetti. Uzmanlara göre, Ripple davayı kazanırsa XRP yeni zirvelere ulaşabilir.

SUSHI ve SHIB: İzlemeye Devam Edin!

Uzmanların listesindeki üçüncü altcoin Sushi Swap (SUSHI). 2021’de, akıllı sözleşmelere dayalı merkeziyetsiz borsalar olan otomatik piyasa yapıcılar önemli ölçüde genişledi.  SushiSwap, bu süreçte kritik rol oynadı. SushiSwap, Uniswap (UNI) ve PancakeSwap (CAKE) gibi diğer ekosistemlere göre daha işlevsel, çünkü SUSHI uygulaması belki de en kullanıcı dostu deneyimi sunarken aynı zamanda yeni güncellemeler ile bir adım önde gidiyor.  Coingecko verilerine göre, SUSHI’nin son yedi gün içinde %4,0 artışla an itibariyle 0,9678 dolardan işlem görüyor. Bazı analistlere göre SUSHI’nin 2023’te ortalama fiyat seviyesi olan 1,43 doları aşacağı tahmin edilirken, bu yıl sonuna kadar beklenen minimum fiyat 1,38 dolar.  Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolardan %70’ten fazla düşüşle hala konsolide oluyor. Fiyat tahminleri, BTC’nin bu ay düzeltmeye devam edeceğini ve 15.500 dolar civarında işlem göreceğini gösterirken, fiyatın düşmeye devam etmesi muhtemel. Ancak uzun vadede durum farklı olacak. Bitcoin’in 2023’te toparlanmaya hazır olabileceğine dair göstergeler var. Sektördeki krizlerin sona ermesi ve makro ekonomik ortamın değişmesiyle birlikte Bitcoin yeni zirvelere çıkabilir.

Analistlerin listesindeki son altcoin Shiba Inu (SHIB). Dogecoin, kripto para piyasasına katılan ilk meme coin olmasına rağmen, şimdi önemli bir rekabetle karşı karşıya. Bu açıdan Shiba Inu, portföylerini diğer meme coin’ler ile çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar için muhtemelen en iyi kripto para birimlerinden biridir. Uzmanlara göre SHIB, yeni projeler, metaverse projesi, ortaklıklar ve yakımlar sayesinde 2023’e dmgasını vurabilir. CoinMarketCap verilerine göre SHIB, son 24 saatte %2,3 artışla  an itibariyle 0,00000824 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar