Son Söz Söylendi! Bloomberg Analistinden Kritik Bitcoin, ETH ve Borsa Yorumu: 2023’te Hazır Olun!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) makroekonomik faktörlerden dolayı zor bir dönemden geçerken, kıdemli bir Bloomberg analisti çarpıcı iddialarda bulundu. 
20:15
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) makroekonomik faktörlerden dolayı zor bir dönemden geçerken, kıdemli bir Bloomberg analisti çarpıcı iddialarda bulundu.

McGlone: Ethereum, Bitcoin ve Borsayı Geride Bırakacak!

Bloomberg emtia analisti Michael McGlone, Bitcoin ve Ethereum’a dair önemli bir rapor yayımladı. Uzman, 2022’deki krizlere rağmen Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla performansının daha umut verici olduğunu vurguladı. Eylül’de gerçekleşen Merge güncellemesine dikkat çeken stratejist bunun Ethereum ekosistemi için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti. McGlone’a göre, Ethereum uzun vadede hem Bitcoin’e hem de borsaya karşı daha güçlü hale gelecek. Bilindiği üzere Bitcoin’in hisse senetleri ile korelasyonu hala yüksek seviyede. BTC‘nin Tesla hisseleri ile olan korelasyonu ise şaşırtıcı derecede zirveye ulaştı. Uzman  ayrıca, Ethereum için önemli destek/direnç seviyesinin 1.000 ve 2.000 dolar aralığı olduğuna inanıyor. 2021’deki boğa döngüsüne dikkat çeken Bloomberg analisti, Solana’nın 2022’de %97 oranında düşmesinin piyasadaki riski ortaya koyduğunu söyledi.

Etherum’un en büyük rakibi ilan edilen SOL,  FTX borsasının çöküşünden özellikle sert bir şekilde etkilendi, ancak son zamanlarda BONK airdrop’u sayesinde toparlandı. McGlone’a göre, kripto paralar küresel çapta ortaya çıkan resesyon süreci ile karşı karşıya. Ancak özellikle Bitcoin ve Ethereum  bu süreçte geleneksel finansal sistemlere göre daha iyi bir performans sergileyecek.  McGlone’a göre, daha fazla insanın ana akım yatırım araçlarından uzaklaşması ve portföylerine kripto para eklemesi ile birlikte, blockchain teknolojileri 2023 boyunca büyümeye ve yeni fırsatlar getirmeye devam edecek gibi görünüyor. Ethereum an itibariyle  1.242 dolardan işlem görürken, Bitcoin ise 16.743 dolardan işlem görüyor.

‘En Kötüsü Geride Kaldı’

Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone, iyimser bir tablo çizerken, toparlanmanın zaman alabileceğini belirtiyor. Uzman, öncelikle yeni ekosistemi nedeniyle  Ethereum’un ön plana çıkacağını söylüyor. Analist, kripto para piyasasında işlerin yoluna girmesinin zaman alabileceğini, ancak en kötü senaryonun muhtemelen geride bıraktığımızı söylüyor. McGlone’a göre, birçok altcoin  %80 oranında değer kaybetti. Bu nedenle mevcut ayı piyasasının son aşamalarında olmamız mümkün. Ancak, bu süreç kolay olmayacak. Tipik olarak piyasalar sadece bir V tabanı oluşturmaz. Sonuç olarak, piyasanın zamana ihtiyacı var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar