f Son Dakika: Hack Duyurusuyla Binance Borsasındaki Altcoin Düşüşe Geçti! › COINTURK

Son Dakika: Hack Duyurusuyla Binance Borsasındaki Altcoin Düşüşe Geçti!

Özet

  • Balancer bir dizi V2 Havuzunu etkileyen kritik bir güvenlik açığı duyurdu.

  • Kullanıcılara likidite havuzlarından paralarını çekmeleri tavsiye edildi.

  • BAL Token fiyatı 3,43 $'a kadar düştü.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
19:06
22 Ağustos 2023

Kripto para yatırımcılar hemen her hafta yeni bir hack duyurusuyla irkiliyor. Biraz önce bir yenisi daha duyuruldu. DeFi alanındaki istismarlar bugüne kadar milyarlarca dolarlık kayba neden oldu. Şimdi de toplam kilitli değeri (TVL) 800 milyon doların üzerinde olan Balancer hacklendi.

İçerik Rehberi

BAL Token Neden Düşüyor?

BAL Token fiyatı biraz önce duyurulan istismarın ardından düşüşe geçti. Balancer tarafından yapılan duyuruda birçok likidite havuzunun saldırıya uğradığı bilgisi paylaşıldı. Yüz milyonlarca dolarlık TVL’e sahip olan Balancer şunları yazdı;

“Balancer, bir dizi V2 Havuzunu etkileyen kritik bir güvenlik açığı raporu aldı. TVL’nin çoğunluğunu güvence altına almak için acil durum risk azaltma prosedürleri uygulanmıştır, ancak bazı fonlar risk altında kalmaya devam etmektedir. Kullanıcılara etkilenen likidite havuzlarından paralarını derhal çekmeleri tavsiye edilir. Balancer kullanıcı arayüzü, etkilenen LP’lerde likiditeye sahip olan tüm kullanıcıları adım adım para çekme talimatlarıyla bilgilendirecektir.”

Haberin ardından BAL Token fiyatı 3,43 dolar seviyesine kadar düştü. Yazı hazırlandığı sırada fiyat 3,5 dolarda bulunuyordu.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI